Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sonradan vergi indirim belgesi alan kamu çalışanının erken emekliliği..?

Kimyaci

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Benim de bir sorum olacak;

Ben bir kamu kuruluşunda işe girmek için başvurduğumda bana %40'ın altında raporun olması gerektiği söylendiği için açıkçası iş başvurum kabul edilmesi için %40'ın altında rapor aldım. Aslında raporum %40 idi. İşe girdikten sonra tekrar (yani ie girdikten 3 sene kadar sonra) %40 rapor aldım. Bu raporla vergi indiriminden faydalanıyorum ve bu raporu 2004 yılında alarak vergi indiriminden faydalandım.
Şimdi Arkadaşlar size şunu sormak istiyorum;
1-Ben engelli personelin sahip olduğu haklara sahip miyim?
2-Emeklilik durumum ne olacak? Yani ne kadar çalışmam gerekli?

Birde Kamuda Engelli kadrosu olarak açılan kadrolar bildiğim kadarıyla Hizmetli kadrosu olmaktadır. Ama ben üniversite mezunu ve bu nedenle meslek sahibi bir engelliyim. Şimdi ben Engelli Kadrosunda işe girmem için acaba Hizmetli olarak mı işe girmem gerekecekti? Yoksa bu konudaki bilgimde yanılıyor muyum? Aslında bu ve benzeri sorunları da dile getirmek gerektiği kanaatindeyim. Ya da böyle bir çalışma var da benim mi haberim yok.
Vereceğiniz bilgilerden dolayı şimdiden teşekkürler........
Selam ve muhabbetle......

Re: Sonradan vergi indirim belgesi alan kamu çalışanının erken emekliliği..? [Soru]

1)Evet.
2)Erken emeklilikten yararlanabilirsiniz.
Engelliler için yapılan sınavlar sadece hizmetli kadrosu ile sınırlı değil.Alınan kadrolar farklılık göstermektedir.Kurum sınav yaptığında tüm şartları ilanına yazar.Sizde ilana göre başvurunuzu yaparsınız.

Sayın Raman72 yani benim bu durumda herhangibir yere müracaat etmem gerekmiyor mu? Bir ara (tam da hatırlamıyorum ama) benim gibi durumda olanlar sanki tekrar rapor için müracaat etmeleri gerektiği yönünde birşeyler hatırlıyorum da. Acaba yanılıyor muyum?

Yeniden rapor almanız gerekmez.Aldığınız vergi indirimli raporonuzla tüm haklardan yararlanırsınız.

Verdiğin (Raman72) bilgiler için teşekkür ederim.

Üst Alt