Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] Kanser sonucu dalağım alındı ve askerlik yapmadım. Yüzde kaç oranında rapor verirler?

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
342
[Soru] Kanser sonucu dalağım alındı ve askerlik yapmadım. Yüzde kaç oranında rapor verirler?

bilgi@engelliler.biz adresime gelen bir soru:

[size=4]Merhabalar,

Bir konuda bilgi almak istiyorum. Dalagimda buyuk bir kist tespit edildigi icin acilen dalagimin alinmasi gerektigini 2 ayri hastaneden farkli doktorlara danisarak ogrendim ve dalagimin tamami alindi. Askerlik donemim geldiginde de dalagimin olmadigi icin askere almadilar beni.
Askere gitmeme engel teskil edecek kadar bir durum soz konusu olduguna gore, sosyal olarak da bir hakkim olabilecegini dusundum. Bu konuda herhangi bir bilginiz var midir?
Ozur orani olarak orani nedir ve bazi haklara sahip olabilmek icin % olarak ne kadarlik bir orani yakalamak gerekir?
Simdiden ilginiz icin tesekkur ederim.
Saygilarimla,[/size]

Konuyla ilgili cetvele baktım ( http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2006/07/20060716-3-1.doc ) ama "dalak" kelimesini bulamadım. Acaba başka bir tıbbi isim kullanılmış olabilir mi? Eğer yoksa, o zaman, cetvelde adı anılmış, sizin durumunuza emsal olabilecek başka bir hastalıkla/kayıpla mukayese ederek, dalak için verilebilecek olası oranı tahmin edebilirsiniz. Yönetmelik böylesi durumlar için sağlık kurulu heyetine, "emsallere bak ve oranı belirle" diyor...

Sakatlık mevzuatından yararlanabilmek için en az %40 oranında işgücü kaybı oranınız olmalı.

Üst Alt