Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sosyal Fobi, Anksiyete rahatsızlığı için Maprotil ve Zedprex kullanan var mı?

EHN1905

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, Öncelikle ben skolyoz hastasıyım ve bu rahatsızlığım ve iş hayatım olmayışı sebebi ile ekstradan Sosyal Fobi ve panik atak tedavisi görmekteyim 2 Yıldır Cipralex 5Mg dan başlayıp 20 Mg kadar secita ve cipralex arasında gittim geldim doktor tavsiyesi ile bu 2 ilaç arasındaki tek fark biri Danimarka malı secita ise bildiğim Türk ikiside SSRI gurubu ilaçlar , Bu ilaçlar beni panik atağımı %75 azalttı hakkını yiyemem ama acayip derece unutkanlık ve arada bağlantı sanki kopuyor zihin bulanıklığı yaşatıyor bana..
Bırakmaya çalıştım doktordan izinsiz dünya başıma yıkılıdı siz siz olun bu tarz ilaçları pat die bırakmayın ilk aldığınızda dünya nasıl size tost penge geliyorsa bırakmaya çalıştığınızdada cehennem oluyor.. çarşamba günü hocama şikayetimi anlattım dedim bu ilaç yemişim yememişim son 3 aydır benim için bir şey fark etmiyor bırakamıyorumda 2 gün yemesem sanki her yerde deprem oluyormuş gibi oluyor :( baş dönmesi vb. bu ara anksiyetem azdı sosyal fobim tavan yaptı dedim bana bu başlıktakı ilaçları yazdı sizce nasıldır ? bugün hafifi uyku hali vardı sanki üstümde ama, tatlıda bir dinginlik vardı...
sizce nasıldır ? Maprotil 25 Mg Zedeprex 20 Mg

Psikolojik hastalıklarda ilaç tedavisine pek inanmıyorum, beyni daha cok uyuşturuyor, önemli olan kendi beyin kimyanızı yönetebilmek kötü düşüncelerden arınabilmek.ben merak ediyorum ilaç kutusundaki hapı değiştirsek hastadan habersiz bonibon şekeri koysak çünkü hasta onu alırken iyi olacağına inanıyor beyin otamatik olarak pozitif enerjiye odaklanıyor buda hastanın kendisini iyi hissetmesine yol acıyor ilaç almadığı taktirde tam tersi oluyor .Bende kronik depresyon var ilaç falan kullanmıyorum,hiçte kullanmadım piskoterapide görmedim, yanlızca teşhis konurken teste girdim . Mümkün olduğunca beni uyuz edecek olaylara pek bulaşmıyorum yani kendi düzenimde yaşamak istiyorum, bir başkası benim sevmediğim ve yapmadığım şeylerde ısrar ederse film kopuyor anlıyacağın :)

Siz Plasebo haplardan yani sahte haplardan bahsediyorsunuz ve ön yargılı davranıyorsunuz gibi geliyor bu hapların etkisiz olduğunu söylüyorsunuz size bir soru migreniniz tuttu ve derhal ağrı kesiciye ihtiyacınız var ve almadan durmaktan söz ediyorsunuz .. bu haplara bel bağlanmamalı son çağre olmalı vesselam ama bu haplar etkisiz demekte yanlış olur diyourm üstad...

kardeşim.
bende de okb+panik atak+sf var.ben 1 mg xanax-20 mg cıpralex kullanıyorum.bu ilaçlar evet panik atağa iyi geliyor fakat okb için herhangi bir etkisini göremedim. ve dediğin gibi bu ilaçlar pat diye bırakamıyosun.eğer bırakmak istiyorsan da yavaş yavaş başlamalısın.örneğin: tam iştiğin ilacı ilk önce yarım sonra çeyrek içmeye başla daha sonra mg düşür.
seni çok iyi anlıyorum.

Sorunu ne olursa olsun psikolojik problemleri olup ilaç kullanan herkeste gözlemlediğim ortak şey aşırı uyku ve aşırı sakinlik..

okens hocam sf derken şizofrenmi ? demek istedin ... valla şu an bırakmak istemiyorum ben işime yaramadığı için bırakmaktı amacım panik atak geçti lakin anksiyetem durmakta bunu kesen ve durduran kesin tedavi yokmu kardeşler çare sosyal olmaktamı ben hiçbirşey kafama takmak isteiyorum mesela ama napsam vurdum duymaz olamıyourm :( Ben ek olarak arada çok dara düştüğümde Tranko buskas ve doktorun bana redepra 30 mg yazmıştı uyku sorunum için 2 kez arka rakaya 15-15 attım kırarak tam 1 hafta uyudum :D resmen sonra dedim 4/1 yiyeim yani 7 mg fln hala deli gibi uyudu beni ve bende hapı rafa kaldırdım koskoca kutudan 3 adet yedim :D

ben serequal ve zetpreks kullanıyorum serequal biraz sıkıntı yapıyor ama zetprekste her hangi bir şikayetim yok memnunum

Sizin Ne şikayetiniz var ? acaba Yaa 4 Gün oldu sanki hafifiten uyku yapıyor bu haplar yaa:S hep böylemi olucak :s

ben parmaklarımı kaybettim fantom ağrısı oluştu ve panik atak bahsettiğiniz etkiler başlangıçta olup geçti ama sizin için birşey diyemem

Merhaba dostlar, ilacı 3 haftadır kullanmaktayım genel olrak ilk günlerdeki uyku sorunsalım yok gibi , Maprotil 25 mg olarak verdi bana dr ama araştırmalarıma göre 75 Mg başlangıç en tavan seviyesi ise 225 Mg hastahane ortamıymış ben 25 mg alıyorum sanki bu haplar plesebo gibi gelmeye başladı bana yut gitsin :s öz güven patlaması sosyallik olmadı henüz :D sizce neden :)

bende fantom ağrısı ve beraberinde kronik karın ağrısı için; contremal retard 100mg,kullanıyorum memnunum. ama almayınca rahat edemiyorum sanki o anı tekrar yaşıyorum.beraberinde laroxly 25 mg

Üst Alt