Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sosyal hizmetlerin yaptıgı sosyal yardımlar nelerdir?

(Gölge)

Aktif Üye
Konular
232
Reaksiyonlar
41
arkadaşlar bir yakınım var yetim yoksullar babası öldü 3 kardeşler sosyal hizmetlerin evde bakım aylıgı hariç sosyal yardım yapıyormu birinden duymuş çocuklar için 400 tl yardım yapıyorlarmış bu konu hakkında bilgisi olan varmı sosyal hizmetlerin evde bakım aylıgı hariç yaptıgı parasal yardımı varmı varsa nelerdir

kalem apla sizden bi cvp bekliyorum

not : sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfını söylemiyorum

paranoya derdini anladım merak etme:) yalnız sosyal hizmetler sizlere ömür:) kaldırıldı o kurum.

duyduğun yardımlar, Aile ve sosyal politikalar bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tarafından sağlanan "sosyal ve ekonomik destek hizmeti"dir.

SOSYAL VE EKONOMİK DESTEKTEN KİMLER YARARLANABİLİR:

a) Haklarında bakım tedbiri kararı verilerek sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan ve desteklendikleri takdirde ailesi veya yakınları yanına verilebilecek çocuklar.

b) Ekonomik yoksunluk nedeniyle, desteklenmedikleri takdirde korunmaya muhtaç duruma düşecek olanlardan haklarında bakım tedbiri kararı alınmaksızın sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlandırılarak ailesi veya yakınları tarafından bakılabilecek çocuklar.

c) Bakım tedbir kararlı iken yaş sınırlarını tamamlamaları nedeniyle, sosyal hizmet kuruluşlarından veya koruyucu aile yanından ayrılanlardan iş ve meslek edinme kursuna veya eğitimlerine devam eden veya bir iş ve meslek sahibi olamayıp desteklenmedikleri takdirde muhtaç duruma düşecek olan gençler.

ç) Olağanüstü bir felaket, tabii afet, hastalık veya kaza geçirerek belirli bir süre kendisinin ve geçindirmekle yükümlü bulunduğu aile fertlerinin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olanlar ile hayati tehlike arz eden ve ameliyat gerektiren durumlarla karşılaşan veya vefat eden kişilerin çocukları.

Sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlandırılabilmektedir.

"sosyal ve ekonomik destek hizmeti" hakkında diğer detaylar için bkz:
Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti

kalem apla yanlış anlamayın genelde bilgim olsun diye soruyorum çogu şeyi bilmek istiyorum

:confused::confused::confused::confused::confused:

Sosyal yardımların ne olduğunu ben mı anlamadım yoksa hala bi yazan mı olmamış:)

Suret ikisi de değil:) sadece mesajımın en sonundaki linke tıklamak aklına gelmemiştir:)

yeniden linki vermeme gerek yok sanırım. yukarıdaki mesajımın en sonundaki linke tıklayıp detaylı bilgilere ulaşman mümkün.

Eeeee, galiba evet, öyle bi akillilik yapmışım :):):) Kalem ama duruma böyle şeker bı kalple yaklaşan sizi de sevmemek mümkün değil, çok sempatiksiniz, saygılarımla:):)

Merhaba kalem hanım biz sed yardımından yararlanıyoruz 2 aydır normalde 15 yatardı her ay bu ay hala yatmadı bilgide verilmiyor neden acaba bir bilginiz varmı şimdiden teşekkür ederim

Üst Alt