Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sosyal hizmetlerin yaptıgı yardımlar nelerdir?

(Gölge)

Aktif Üye
Konular
232
Reaksiyonlar
39
arkadaşlar sosyal hizmetler evde bakım maaşı veriyor başka hangi yardımları yapıyor maaş olarak bilgisi olan cvp verirse sevinirim

selam

arkadaş kusura bakma ama o nasıl bir sorudur sosyal yardımlar başka ne tür yardımlar yapıyor aynı şey gibi bir restorana gitmişsinde ne tür yemekleriniz var gibi senin neye ihtiyacın varsa sosyal yardımlaşmaya gider br dilekçe ile başvurunu yaparsın görevliler inceler maddi durumun müsait görülür ise yardım yapılır yok değil ise red edilir yani kimse kusura bkmasın ama biz engelliler bazan çığırdan çıkıyoruz oda olsun buda olsun şuda ötekide olsun olsun olsun hep olsun tamam türkiyede engelli olmak üstünede maddi sıkıntıların var ise çok zor ama yani bu şkeildede değil dediğim gibi bir şeye gerçekten ihtiyaç var ise yardım yapan yetkili kurum kurumlar var gider dilekçe ile başvurunu yaparsın neye ihtiyaç var ise incelerler durumun uygun görülür ise yardım alırsın yok görülmez ise red edilir olur biter yani ne tür yardımlar varsa ben hepsinden alayım edasıda değil pls pls yani belki yorumuma kızan veya kızanlar da olacak ama gerçekler herzaman can acıtır ama gerçek gerçektir değiştirilemez değiştirilmesi teklif dahi edilemez

KaRe;

Hayirdir adama bi kinin mi var adam kötü bisey dememis hepsini alayim dememis misal 2 tane yardim var 1.si evde bakim sartlari uymuyor adama adamda diyorki eger baska yardimlar varsa ogrenelim belki ona uyar yada ihtiyaci olanlar öğrensin manasinda sormuş sen direk hepsinden alayim derdindesin manasinda demissin yanlis lütfen iyice okuyup anlamadan muhalefet olmayalim birde yoruma degilde üslup ve yanlis anlamaktan dolayı laf soylemelere kiziyorum

kare benim en dogal hakkım yardım varsa almak şartlarım uyuyorsa kimseyi ilgilendirmez konunun içine ediyon ya yorum yapma
kelebek bilgin varsa cvp verirsen sevinirim

Kelebek bilgin varmı

o boga bu sosyal yardımlaşmanın yaptıgı yardımlar bunu demedim sosyal hizmetlerin yaptıgı yardımları sordum birnden duydum çocuk yardımı falan varmış bilginiz varmı

gidip başvurun 3 ayda bir maaş bağlıyorlar birde evde bakım parası
gidip başvuruyosunuz rapor falan istiyorlar istediği evrakları verin eğer uygunsa yardım yapılıyor

böbrek nakli sizin de dediginiz sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfi veriyor sosyal hizmetleri soruyom

SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Yardım Birimi ve Kadın Koordinasyon Merkezi'nden ihtiyaç sahibi, yoksul kadın, çocuk ve ailelerimiz yararlanabilmektedir.
Merkezlerimize müracaat eden ihtiyaç sahibi kişiler Sosyal Yardım Birimi ve Kadın Koordinasyon Merkezi gezici ekipler tarafından yerinde ziyaret edilmekte ve ihtiyaçları yerinde tespit edilmektedir.
Sosyal Yardım Birimi ve Kadın Koordinasyon Merkezi, veri tabanına girilen, gıdadan sağlığa, giyimden eşyaya kadar, değerlendirme kurulu kararında uygun görülen tüm ihtiyaçlar, en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
Sosyal Yardım Hizmeti, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Sosyal Yardım Birimi ve Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından koordineli bir şekilde yürütülmektedir.

Üst Alt