Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sosyal yardım programlarının neden yönetmenligi yok?

(Gölge)

Aktif Üye
Konular
232
Reaksiyonlar
41
arkadaşlar sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından verilen yardımların neden yönetmenligi yok kömür yardımı ,Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Yardım Programı,
6. Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Yardım Programı,Yakacak Yardımları bu gibi yardımların neden yönetmenligi yok bunlar neye göre vatandaşlara veriliyor bilgisi olan cvp verirse sevinirim

kalem apla bu yardımlar hangi kıstasa göre veriliyor kimler faydalana biliyor bunu açıklamamışlar verdiginiz likte yazmıyor

paranoya
sen bu sosyal yardım programlarının yönetmeliği yok mu dedin ben de yönetmeliğe göre değil fon kurulu kararlarına göre belirleniyor dedim. fon kurulunun görev ve yetkilerini anlatan yönetmelik linkini verdim.

ama bu yardımların baglanma kriterlerini soruyorsan iş değişir, bana sor:) hangi yardım programı için soruyorsun bakalım:)

bi yakınım var bayan evde bakım maaşı alıyor oglu askere gitti eşi 2022 maaşı alıyor asker yardımı verirlermi

askerin akrabalık derecesine göre yaz alınan aylıkları ablam.
şu şekilde:
askerin annesi: bakıcı olarak evde bakım aylığı alıyor
askerin babası: 2022 aylığı alıyor.
asker evliyse askerin eşi:

anne ve babayla ilgili yazdıklarını doğru anladıysam eger sana yardımcı olabilmem açısından askerin evli olup olmadığını yazman lazım. eger asker bekarsa MAAY (Muhtaç askerlerin ailelerine yapılan düzenli nakit yardımı) düzenli nakit yardımından öncelikle annenin yararlandırılması gerekir. sıra anneye geçer yani. anne de bakıcı aylığı aldıgı için MAAY yardımından o askerin ailesi yararlanamaz.
ama asker evliyse öncelik eşinindir ve MAAY düzenli nakit yardımından ancak eşi yararlanabilir (şartları uygunsa tabi). asker evli mi?

asker bekar annesi evde bakım aylıgı alıyor

paranoya
asker bekarsa bu durumda MAAY düzenli nakit yardımına askerin annesi başvurabilir ancak. ama o da evde bakım aylıgı aldıgı için ona MAAY düzenli nakit yardımı yapılmaz maalesef.

Üst Alt