Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sosyal yardım vakfı ne gibi yardımmlar yapıyor acaba?

erenberen

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar 1 yılı geçikdir çalışamıyorum eşimde çalışmıyo gelirimiz yok uzun süredir..
Üzerimize hiç birşey yok iki çocugumuz var sgk da yok...,,

Bugün bir büyügüm sosyal yardımdan yardım alabilirsin dedi...,,

sizin bilginiz varmı sosyal yardım vakfından ne gibi yardımlar alınabiliyo ne kadar süre yardım veriyorlar?,

bugün gidip başvurdum. eve gelceklerini söylediler.. memur gelip denetleyecekmiş ondan sonra onaylancakmış...,

saçmalık ötesi yıl 2014 herşey zaten sistemlerde kayıtlı neyi denetleyecen neyi inceleyecen...,

Beni gelip memur mahallemde evimde çoluk çocugumun karşısında rencide edip gidecek adıda denetleme olacak lanet olsun böyle sisteme gerçekden...

Adı sosyal yardım ama hiçde öyle degil .. resmen ihtiyacı olanı ezmek ötesi yokk....

Gelip beni çevremde bu adamın durumu nedir. bize işte yardım için başvurdu vs gibi denetleyip...

Evimin içine girip çoluk çocugumun karşısında bana abuk sabuk sorular sorup çocuklarımın karşısında ezip gitmesi bilmiyorum bunun neyin denetlemesi cidden...

zaten zor durumdayım çalışamıyorum. eşim çalışmıyo ihtiyacım olmasa zaten gelip başvuru yapmam farzedin durumum iyi başvuru yaptım ... çıkar zaten bu sistemlerde uyapda bilmem nerde...,

sen internetten de resmi sitelerden denetle incele sana bodoslama yardım yap diyen yok ama böyle gelip rencide edip denetleyecekse tükürürüm onların verdigi yardıma cidden ...

[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]MÜRACAAT[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Şahıslar, ikamet ettikleri mahalle muhtarından alacakları fakirlik ilmühaberi, kimlik fotokopisi ve sıkıntılarını ifade eden[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na hitaben yazılmış bir dilekçe ile bizzat müracaat edebilirler. Bilgisayar ortamına [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]aktarılan müracaatlar, müdürlük personeli tarafından yerinde incelenmekte, Değerlendirme Kurulu tarafından uygun [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]bulunan şahıslara randevu verilerek gerekli yardım yapılmaktadır.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]İNCELEME[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Müdürlük tarafından görevlendirilen tespit elemanları, gerek görüldüğü takdirde şahısların adreslerine giderek;[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]komşularından, çevre esnaftan, muhtarlıklarından bilgi alarak ve bizzat kendileri ile ikametgâhlarında görüşerek, [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]haklarında Sosyal İnceleme Raporu tanzim etmektedirler. Kadın Koordinasyon Merkezi'nin yapmış olduğu inceleme ve[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]araştırma raporları da alınmakta ve Sosyal Yardım Birimi'nde muhafaza edilmektedir. Şahısların beyanlarında sosyal[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]güvencelerini içeren bilgiler var ise konuyla alakalı belgeler istenmekte ve evrakına eklenmektedir.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman] [/FONT]

Sayın Erenberen; kesinlikle size katılıyorum. 3 aylık engelli maaşı varsa birde evde bakım parası aliyorsan Devletin gözünde milyardersin. Hiç sormazlar kira nedir elektrik su ne kadar ödersiniz, kışın yakacak için ne harcarsiniz ? Neyer ne icersiniz diye soran yok. Sadece devletin vverdiği bu parayla ne edersen et deniyor. Yeri geliyor 1 ekmek alacak paramiz olmuyor.2014 senesinde Antalya gibi bir memlekette aç kaldığımızı söylesem kimse inanmaz. Çalmadigim kapı kalmadı hepsinin söylediği aynı bakim parasi alıyorsunuz onunla geçinin. Yıllarca bana iş kurun bu maaşı kesin diye yine Çalmadigim kapı kalmadı. Ama sonuç yine sıfır. Sen düştuysen herkesin gözünde sıfırsın. RABBİM herkesin gönlüne göre versin. Yüce Yaradan yar ve yardımcımız olsun.......

Üst Alt