Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sosyal yardımlaşmadan arayıp engeli raporumu güncellemezsem engelli maaşımın kesileceğini söylediler..?

cemil47

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
3
Değerli forumcu arkadaşla gerek resmi gazetede böyle bir uygulama duymadım ancak bulunduğum ilçede sosyal yardımlaşma tarafından beni TLF aradılar engelli raporunu güncelenmesi gerektiğini aksi taktirde engeli aylığının keseceğini söylediler
engeli raporum süreklidir ibaresi olduğünü söylememe rağmen itirazımı kabul etmediler
sıfırdan heyete girmenizi gerekir dedi bakanlıkta böyle yeni yasa çıkardılarmı henüz bilmiyorum beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
Telefonla iptal edemezler, yazılı olarak bildirimde bulunmadıkça iptal olmaz. Korkutma maksatlı olarak yapmışlar.

Bu yazdığınızı cimere'de yazın.

Sevgili alfa TLF etikten sonra bizat kendim gitim sosyal yardımlaşma müdürüyle konuştum varmı böyle bir durum dedim evt var ilçe kaymakamdan bizat bize yazı gelmış dedi eski raporları güncelleştireceğiz kafam iyice karıştı neden böyle bir şey yapıyorlar anlam veremedim

• Beğen
Raporunuzu ne zaman çıkarmıştınız?oranı kaç, hastalığı nedir

Engelli raporunuz sürelimi?

Sağlık bakanlığı genelgesinde sürekli raporlar yenilenmez diye ibaresi vardı,buna rağmen nasıl yeni rapor isterler ki

Hiç bişey yapamazlar raporun geçerlidir. Sen İptal etmeden maaşını durduramazlar. O yüzden senin iptal etmen için uğraşıyorlar.

Aklıma gelen şu oldu. Hani sürekli kullanılması tedavinin devam etmesi gereken hastalıklar var. Örneğin şeker hastalığı. Şimdi SGK bakıyor ki bu adam bu hastalıktan engelli sayılmış ama tedavi olmuyor. Bu yüzden tekrardan heyete girilmesini isteyebilir bence.

01.01.2020'den sonraki alınan bütün geçerli ve süreli süresiz raporlar Haziran 2025'e kadar uzatıldı,fakat senin raporun eski olduğu (2010) ve tedavi değişikliği,iyileşme vb. süreçler göz önünde alındıysa ve sosyal yardım mütevelli heyeti bu gibi bir karar alıp size bildirebilir, sosyal yardım ödeneğiniz kesilse bile tekrar rapor çıkarttığınızda kesilen ay dahil kazanılmış haklarınızı geri alabilirsiniz.

memleketde vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar savaş çiksa güzel olur🤣🤣🤣🤣

Son düzenleme:
  • Beğen
@m.okanoyun Alakası yok diye düşünüyorum.tedaviye rağmen duzelmeyen teşhisi var ise neyin hesabını soracaklar🙃

@alfa,

Yapamazlar deme 2010 dan sonra yanlış hatırlamıyorsam 2 defa yönetmelik değişti onların elindeki koz ,çıkan son yönetmeliğe göre değil bu rapor derler ,bir arkadaşta yazmış süresiz rapor yenilenmez ,kim takıyor yalova kaymakamı(burada kaymakam sdvy açısından sgk oluyor)

Raporun enabızda kayıtlı mı, eğer değilse kayıtlı olmadığı için rapor yenilenme istenmiştir.

Raporu Aldığın hastaneye gidip raporunu enabıza kaydettir, kimlik fotokopisi ve raporunla başvur,

@cemil47,
E devletten enabızı aç, orda raporlarım yazan yere bak, engelli raporun orda gözüküyor mu?

Babasından yetim maaşı alan bir engelli kaymakamlıktan da engelli maaşı alabilir mi

@(Gölge),
Savaş çıksa silaha mermi doldurmak yerine ilk önce engellilerin maaşını keserler 🤗

Engeli kesime Allah zaten vurmuşta vurmuş iktidardaki hükümet ne istiyor amaçları nedir gerçekten anlam veremiyorum

• Beğen
Üst Alt