Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sözün intihar ettiği an..

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0
tom-stoddart.jpg

Bir ABD li 45 afrikalı insanın tükettiği gıdayı, enerji kaynaklarını tüketiyor.

arap şirketleri ingiliz, ispanyol futbl takımlarının sponsorluğuna milyar dolarlar aktarıyor.

lüks otomobillerde siparişler yetişmiyor.

kimi tatlı peşinde, kiminin de tuzu yok,bir parça ekmek için yalvarn milyonlar insan..

sizi bu hallare getirenler utansın..ki utanma duyguları kalmışsa..

hüseyin19

abd li 3 silah tekelinin yıllık karları dünyadaki tüm insanların yeterli beslenmelerini sağlıyacak kadar

ABD'liler değil ki sadece hepimize düşmüyor mu görev, onlar daha zengin onlar yardım etsin demek pek de içime sinmiyor :( herkes üzerine düşeni yapıp elinde olanı bölüşmeyi öğrenmeli ....
... "komşusu açken tok yatan bizden değildir" ...

onlar paylaşmıyor zaten love. onları durdurmak gerek . senin benim paylaşmanla olmaz. onlardakileri zorla alıp paylaşmak gerek

benim düsüncem herkes malinin mülkünün Zekatini fakir ülkelere verseler Dünyada fakir kalmaz....bizler ne yapiyoruz mal ile mülk ile yarisiyoruz .....Rabbim Islamin bes sartini dost dogru yasayanlardan eylesin....

Sevgili gurbetli zekatlarımızı bırakın fakir devlete vermeyi,yanı başımızdaki komşumuzdan haberimiz yok.İnsanlık bu kadar duyarsızlaştı,duygusuzlaştı,vicdanları alındı o ABD tarafından imal edilen şeylerle.Daha dinimizden haberimiz yok,neler emrettiğinden haberimiz yok.Şuursuz gençlik yetişiyor diyecekken tam aklıma bu asrın hizmet aslanları geldi.Aslan gibi yeni duyarlı ve inançlı gençlik yetişecek inşallah.El birliğiyle elbette.

Yüreğinize sağlık hüseyin bey..

Herkez mümkün olduğu kadar, ama içtenlikle islamı yaşamaya çalışsa kimsenin yardımına gerek kalmaz. Zaten ortada yardıma muhtaç kimsede kalmaz :) Şu zamanda israf hat safhada. Benim bildiğim üzere, Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (sav) 'den sonra islam dinine giren ilk bidat doyana kadar yemekmiş. Peygamber efendimiz (sav) hiç doyana kadar yememiş hayatında. Ya şimdi bizler.... Bu dünya nimetleri değil midir ki birer numune? Asıl olan doymak değil tadmak bir nevi. Alimlerin ittifakı var bu konuda; hastalıkların çoğu çok yemekten kaynaklanırmış. Biraz düşününce gerçekten de öyle. Paramızı, zamanımızı harcıyoruz, her öğün türlü türlü yemekler sofralarımızda... Bir kuş sütü eksik misali... Sonrada hazmetmeye uğraşıyoruz çeşitli aktivitelerle. Hastalık başgösterince de hastane hastane dolaş, hem zamanını hemde paranı harca. Geçenlerde okumuştum, bir ülkede bilim adamları artık bazı hastalıkları "açlıkla" tedaviye başlamışlar.

Her birey üstüne düşeni yapmakla sorumludur. Bizler elimizden geleni yapacağız, diğerlerine örnek olacağız, sorumluluktan kurtulacağız. Artık gerisi yapmayanların sorunu.

“Çünkü nefis, daima kötülüğü emreder." (Yusuf 53) Bu kötülüklerden afetlerden emin olmak için ona yetecek kadar gıda verdikten sonra daha fazlasını vermek onu beslemek olmaz mı?

İnsan yemek yerken yada başka bir amel yaparken sorması lazım kendine...
Ben bunu yapmakla nefsime mi hizmet ediyorum, ruhuma mı?

İşte bu sorgulamayı her an yapmayı başarabilirsek ne mutlu bizlere...

Herkes birbirinine muhtac Zengini fakire fakiri zengine güclüsü zayifi erkegi kadini, tabiki ABD iyi kullanmiyor ama sadece ABD ile bitmiyor ki onun cati altinda cok devletler var bizim Islam ülkeleri bile yardim edeceklerine cok israf yapiyorlar gecenlerde okudum ya onca paralar dökülmüs bir cam agacina bunlar Abd `nin oyunu dur .... .Islam dini yardimlasma dinidir ,Kurani kerimde pek cok konuya temas edilerek müslümanlar yardimlasmaya tesvik edilmistir.Hz Peygamberimiz bile sayisis hadislerinde maddi ve manevi yardimin önemli yeridir diye dile getirmistir....

Ya biz neyin pesindegiz bu dünya Yalan dünya Hz. Peygamberimiz söyle buyuruyor :ölünün arkasindan mezara kadar üc sey gider ,Ailesi mali ve ameli
bunlardan ikisi geri döner ailesi ve mali kalan ise amelidir....

Veren el alan elden üstündür...

Hayir ve iyilik ile bizleri yarismayi, Islami dosdogru yasayanlardan Rabbim eylesin .Nefsimizle bizleri imtihan etme ya Rab ...

evet levet..
abd nin bir sömürü düzeni var ki bütün sömürgecilere örnek oluyor..bir gün kırılı,tekerine çomak sokulur,belki düşer de düşenleri anlar..

love..
bize düşen ,deniz kenarındaki denizyıldızlarını tekrar denize atmaktır..ama milyonlarca deniz yıldızı var..deniz ise köpekbalıklarıyla dolu..
kimliklerde yazılan islam yaşansa sorun kalmaz ama kimliklerde öylece duruyor..

gurbetli:
haklısın da nerde o Ebubekir gibi yiğit adamlar..şu yalan dünya ne yaşamları yalanlaştırdı yok etti.. neyin peşindeyiz.. kime neye yetmez bu nimetler..neden hep bana, yok sana ..diyoruz ki...

Evet Ece..
Ümitsiz değiliz bak burada bile bir kaç insa duyarı çıkıp sesin iyükseltiyorsa bile bu iyidir belki bir çiçekle bahar gelmez ama bütün baharlar bir çiçekle başlar

suat:
kalemine sağlık..çok güzel ifade etmişsin..duyarlı olmak zorundayız çünkü insanız..

sorun sadece karın doyurma sorunu deyil arkadaşlar. insanlar barınağı olmadığından abd de ab de karton kulubelerde de, afrikada çadırlarda tahta evlerde ölebiliyor. salgın hastalıklarından, yetersiz ilaçtan, ücretli sağlık hizmetinden dolayı insanlar ölebiliyor. dünya sağlık örgütü ve birleşmiş milletler gıda komüsyonu yıllardır onyıllardır yardım ediyor fakat bu sorunu çözemiyor.

eşit gelir dağılımının olmadığı ülkelerde yoksul halklar bu gibi sorunlarla hep karşılaşıyor. tabi bu sorunu en şiddetli olarak yoksullaştırılan afrika ülkeleri yaşıyor. bizim ülkemizde kısmi olarak olduğugibi, afrika ülkelerindede yeraltı kaynakları özel tekel şirketlerine peşkeş çekiliyor yöneticiler tarafından. oysa yeraltı ve yer üstü kaynakları devlet eliyle üretilip işletilip dış pazarda satılıp gelirin bir kısmı kamu hizmet alanına bir kısmıda halka gelir dağılımıyla pay edilir ve yoksulluk açlık önlenir. yani bireysel paylaşımla kurumsal paylaşımla halkların beslenme, barınma sağlık, eğitim, öğretim, ulaşım gibi sorunları çözümlenmez. bu sorunlar devlet eliyle çözülebilir.

suç birazda bizde bizim ülkemizdede yoksulluk işsizlik ölümler mevcut. seçimlerde partilere oy verirken sorgulamıyoruz. örnek ben bizi yönetecek bir partiye sorarım sizin kaynakların gelir paylaşımında programınız varmı. alt yapı kaldrım kanalizasyon mimari programınız varmı. bütçeden hazineden ayrılacak paylardan hangi alanlara yoğunluk verilecek. vs.... tüzüklerini okurum. bizi yönetecek partiye inançsal yakınlıktan ve ya bireysel grupsal çıkarlardan dolayı oy vermem. yoksul halkın çıkarına göre parti seçerim.

levent
iyi de diğer partiler iktidatera alternatif söylemlerden,çozümlerden bahsetmekten çok yapılacak icratları ancak mahkemelere taşımatan başka bir şey yapmıyorlar...tabi ki belirttiklerinde haklılık payı çok.. yanlış kesilen bir kumaştan doğru ölçülü bir elbise çıkarmak çok zordur.

kalemin kırıldığı yerde söz bitmiştir..
insanlığın aç ve susuz perişan ve bunlardan sebep ölümü beklemesi kadar korkunç bişi olamaz...
bir resim ki aklımdan çıkmayan...
görüp çaresiz kaldığımız...

Evet şirine..malesef sözler yetersiz kalıyor..en kok korktuğum insanların artı öyle şeyleri artık önemsememesidir ..resme çok iyi bakıp o yerdeki insanın neler düşündüğünü,neler yaşadığını anlamak ve soframıza bakmak gerkmezmi..hele de diyetlerin havada uçuştuğu bir zamanda..

biz ne yapıyoruz yaa..böyle bir manzara inanılmaz..bu çağda ...hepimiz suçluyuz..

heey sorunun tek adı CAHİLİK başkada bişey değil kımse kımseden zorla almıyor kandırarak alıyor. önemli olan halkarın uyanmasıdır sadece.

Üst Alt