Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Spastik çocuklarda kas gevşetme ameliyatı olan var mı?

gizemim

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
18 Temmuz 2013 güncel:

ben kızımı amaliyat ettirdim. özelde prf dr m.can koşay'a. çok da iyi geçti allaha şükür kalça kaslarını diz arkalarını gevşetme yaptı oda başarılı iyi bi doktor bizle beraber sıkolyoz amaliyatı yapmış bir hastayıda konuştuk onun kızının amaliyatıda çok güzel geçmiş şükür şimdi kızım alçıda 7 gün oldu ne fazla agrısı nede bi şikayeti var şükür çok iyi gidiyo

ben kızımı bacaklarından kas gevşetme amaliyatı yaptırdım, ama hiç başarılı olmadı.. kızımın amaliyat önceki halinden kötü oldu ayakta tutabiliyordum emekleme diz üstü derken şimdi hareketini bile zor yaptırıyo. bacaklarını uzatmıyo. zorla indirdigim zaman da aglıyo.r canı yanıyor.
megerse kaslarını tam olarak gevşetmemiş gevşetme amaliyatını eksik yapmış .gereken yerleri onlar bilmicek biz mi bilcez.

yaptıgı amaliyat kapalı amaliyat diz altlarından topuk arkalarından eksik yaptıgını biliyor gevsetmenin peki bu çocuk önce daha iyiydi şimdi kötü oldu diyorum amaliyattan sora nolcak bu çocugun hali diyorum adam bana demez mi ben de bilmiyorum böyle kalcak diyor. bacaklarını indirmezse zamanla kalçada çıkma olur diyor. ben napayım bu doktoru şimdi. ben duydugum doktora tavsiye edilene gittim karşıma onun adında onun polikinliginde karşıma çıktı. neden o doktor da ben degilim dedi onu herkez met ediyor onu tavsiye ettiler dedi.m ben gircem amaliyata diyerek o yatırdı yaptı amaliyatını.
neyse o da sonuşta bi doktor ama öyle denmemesi gerekiyormu.ş hem duydugumda ikisi beraber giriyorlardı amaliyatlara ama kızımın amaliyatını kendi yaptı. şimdi tekrar amaliyat olsa gene canı yancak yaptırmasam böyle kalamaz fizkle açılmasına imkan yok ama birdaha amaliyat olmasınada korkuyorum açıkçası iyi olurmu daha mı kötü olur bilmiyorum
zaten benim ona tavrımdan korkmuş doktor bey amaliyat yapmaya çocuguma bakan benim on dört senedir onu ben bilirim bide allah ne çektigimizi neden herkez mattiyata ve de ünlü olmaya meraklı bu kadar bilmiyorum
insan olmaya insan canında bukadar ucuz olmadıklarını bilmeleri gerek doktorlarsa engelli diye kimse deneme tahtası gibi davranmamalı

dr izmirde mi nurten hanım. fatih sürenkök tepecik ssk da iyi bu konularda. Veli Gök vardı o da iyiydi , yaşlandı şimdi birini yetiştiriyormuş özel hastanede onunla giriyormuş amaliyata , sorununu duyduğum olmadı.
Aydın da dr var , onda şikayeti artanı gördüm. sizin doktorunuz kimdi.
Kas gevşetme amaliyatı olan tanıdıklarım var.
Sizin ne beklediğinizle oarantılı ameliyatın sonucu.
Doktorlar anlatır bunuda.
Tek hekim kararıyla ameliyat devri kapandı. İki hekim hatta 3 tanesi aynı şeyi söylesin.
Artık öyle.
sağlık para kazanma alanına dönüştürülünce, ticarethane mantığı
Allah kolaylık versin, şifalar diliyorum

teşekkür ederim saolun bende tepecikte yaptırdım amaliyatı mustafa incesu yaptı amaliyatını aslında duydugum amaliyat yaptırmak istedigimde zaten fatih sürenköktü ama olmadı nasip kısmetmi olacakmıydı artık bilemiyorum bende kızımın kaslarının gevsemesi rahat etmesi ve hareketlerini daha iyi yapabilelim diye istedim iyi olcak umuduyla kızım amaliyat olup ayaga kalkıp yürücek degildi düşüncemiz bunun azda olsa farkındayız allahtan gelene hamdolsun da kulundan geldimi olmuyo kabul edemiyorsun işte çok doktor hastane gezdim sordum ama olacakları bilemiyorsun işte her amaliyat dediklerinde kaçardım hep okadar doktorlarla görüşüp konuşmama ramen ya iyi olcak diye bide kötü olursa diye olması gerekli fizikle açılmaz dediler oldukda ne oldu şimdi amaliyat oldu genede fatih beye götürcem mustafa beyde amaliyata girmeye çekiniyor madem durumu anlatıp hatanın kendinde oldugunu söyleyip fatih beye yönlendircek

iyi günler nurten hanım öncelikle geçmiş olsun, benimde 9 yaşında cp oğlum var. bizde oğlumun kasılmaları artıp egzersiz yaptıramayacak hale gelince kas gevşetme ameliyatı yaptırmaya karar verdik. ben çorumda olduğumdan ankara'da araştırma yaptım, bir kaç hastaneden sonra hacettepe ortopedi hastanesinde Doç. Dr Salih MARANGOZ'un gözetiminde kas gevşetme ameliyatını yaptırdım ve çok menmun kaldık, çok yoğun bir hastane randevuyu çok uzatıyorlar ancak sıklıkla bu tür ameliyatlar yaptıklarından bu konuda ço deneyimliler, kendi takdiriniz ancak imkanınız varsa bir randevu alıp çocuğu gösterin ve bir değerlendirsinler,

iyi günler teşekkür ederim burdan olumlu bi cevap yardım alamassam imkan bi şekilde yaratılır çocugu için

bizlerin doktor seçme hakkımız yokmu illaki amaliyat oldugumuz doktormu takip etmesi gerekiyo amaliyat gerekiyo ben memnun kalmadım başkası yapamazmı amaliyatı aynı hastanede oldugundan doktorlar bir birini korudugundan dolayı bakmıyorlar

nurten hanım malesef doktorlar bunu yapıyor. Diğer cerrahın hatasını ya da eksikliğini tamir etmekten kaçınıyor .Bi tanıdık vasıta etseniz..diyeceğim. Bir şekilde ancak öyle ikna edebilirsiniz. zaten tepecik ssk çok yoğun. bir de Fatih bey , iyi ce başı yoğun. Çünkü eli iş tutan- bu alanda özellikle- hepsi özele geçti. Tam gün yasası hasta maduriyeti bu alanda çok fazla.
Hastalar devlet hastanesi derse ücretsiz, egede fatih beyin ismi tek.
Bölge değiştirin Fatih bey e ulaşamazsınız , ankara ya da istanbul....
Kolay gelsin, şifalar..

İyi günler Nurten Hanım çok geçmiş olsun Allah evladınızın iyi günlerini de görmenizi nasip eder inşallah. Hastanın ve hasta yakınının hekim seçme hakkı elbette var. Hastanın tedavi ve rehabilitasyon sürecinin en uygun şekilde izlenebilmesi için aynı hekimin takip etmesi daha uygun tabii özel bir durum varsa koşullar değişir. Aynı kurumda çalışıyorlarsa maalesef farklı sebeplerle de diğer hekim yada hekimlerin hastalarına bakmak istemeyebiliyorlar. Siz araştırmalarınızı yapın bir ameliyat kötü sonuçlandı diye ümidinizi yitirmeyin. İçinize sinen, cevapları sizi tatmin eden birini bulduğunuzda ameliyatla ilgili düşüncelerinizi yeniden gözden geçirirsiniz. Sağlıcakla kalın...

Allah razı olsun sizlerden aynı hastanede olunca bakmıyorlar kimse kimsenin hastasına dogru fatih beye benden önce havadisler verilmiş zaten adam konuşturmadı bile tamam bakmaya bilir ama dinleye bilirdi o saygı gösteriyor kimsenin hastasının önüne geçmiyor mustafa bey gibi saglık bakanlıgına yazacagım bu olayı insan gibi deger verip işini yapacaklarına kobay gibi kullanıyorlar insanları heleki engellileri hiç olmassa ders olur ki başka insanların canını yakmasınlar ünlü olma hırsına

dokuz eylül üniversitesinde m.can koşay purofösör doktor var alsancakta muanesi varmış randavi aldım ona götürcem kızımı bu doktoru tanıyan varmı

istem dışı hareketleri olan sıpastik engelliler en zor vede agırmış bilmiyordum ögrenmiş oldum kas gevşetme amaliyatları bir amaliyatla açılmaya biliyormuş şimdi kızımı kalçadan vede diz arkasından gevşetme yapcaklar tekrar önceki amaliyatta deri altından kapalı amaliyat yaparak tendomları yani kasları gevşetmeye çalışmış ama becerememiş bişeye yaramadı sadece kızımın canını acıtmayla bıraktı adam akıllı yapsaydı bidaha bidaha canı acımıyacaktı şimdi korkuyorum amaliyat yaptırmaya

nurten hanım kas gevşetme amaliyatlarında her yeri birden gevşetmek iyi sonuç vermiyor. Yapan hekim iyi yapmış olmuyor. O bölgedeki kası gevşetince eklemler dönüveriyor. Dizler bilekler. İnanın bu dönüşler çocukta şiddetli ağrılara sebep oluyor.Böyle olan tanıdıklarımın çocukları olduğu için kesinlikle hepsini gevşeteceğim diyen hekime soru işareti ile bakmanızı öneririm. İhtiyaç oldukça kas gevşetilecek malesef. Bunun yapım şekli budur. Boyu uzadıkça kasan yerlerin yerleri değişecek örneğin. Toptan çözümü yok anlayacağınız. Allah yardımcınız olsun.

evet bunun bizde farkındayız kafamıza göre gevşetmiyoruz kasıklardan ve diz arkalarından gerekiyo diye yapılcak zaten diz arkalarından oldugundan kasıktan kasıtyor şimdi diz arkalarıda tam gevşemedigi için amaliyat önerildi bidaha ortapedisi fizik uzmanı hepsi baktı incelendi karar verdiler

Aynı ameliyattan oldum irtibata geçerseniz konuşalım ablacım

Abla bana konuyu bi özetlesen anlıyacam şekilde kısa öz

ablasa diz arkasından birde topuk arkasından gevsetme amaliyatı oldu kızım tam gevşetememiş kapalı amalıyat yaptı şimdi kalça kasları kasıktan kastıgı için hem kalçadan hemde diz arkasından olucak ama korkuyorum bi amaliyatdaha yaptırmaya

ben de 2 aralıkla oldum ilk önce topuk bacak arkaları ve kasık sonra 1. de tam olmadı diye diz arkalarımı yeniden ama şunu söyliyeyim fizik tedavi çok önemli benim doktorumla görüşün mükemmeldi kendisi

saol ablası teşekkür ederim biliyorum fizigin çok önemli oldugunu bizimde topuk arkası diz arkasından gevşetildi alçıdan çıktı hemen bacaklarını topladı sag bacagını uzatmıyor kalçadan diz arkasından çekiyor sol bacagı saga bakarak daha rahat en azından tam uzatmasada indiriyor sol bacagını tam bi faydası olmamış kapalı olarak yaptı amaliyatı ama gevşetememiş

senin doktorun kimdi hangi hastanede çalışıyor

Gönül Gün Acar çalıma yeri hakkın da fikrim yok yıllar oldu

Abla googlede iletişim bilgisi var lazımsa görüş süper bir insan

ankara hacet tepe de bu işi ortapedi bölümün de çok başarılı yapıyorlar gizem hanım doktor akın üzümcigil hayatım boyun ca çok doktora gittim çok iyi mütavazi ve çok başarılı bu konu da

teşekkür ederim arkadaşlar ben kızımı amaliyat ettirdim özelde prf dr m.can koşaya çokta iyi geçti allaha şükür kalça kaslarını diz arkalarını gevşetme yaptı oda başarılı iyi bi doktor bizle beraber sıkolyoz amaliyatı yapmış bir hastayıda konuştuk onun kızının amaliyatıda çok güzel geçmiş şükür şimdi kızım alçıda 7 gün oldu ne fazla agrısı nede bi şikayeti var şükür çok iyi gidiyo

merhaba gizemim.ben de kızıma botoks olması için yakında dr.can koşaya ilk defa gideceğim.kızım da hafif cpli.dr hakkında sizden bilgi alabilir miyim tecrübeli bir anne olarak.sizin ameliyatınızı hangi hastanade ne kadara mal olacak şekilde yaptı acaba dr bey?ve de nasıl bir drdur?bana biraz bilgi verebilirseniz çok sevinirim.korkular ve hayecanlar içinde yaşıyorum bu süreci...

Deneyimlerinizi paylaşmanız benzer durumda olan kişiler için çok önemli katkılar sağlıyor. Olabildiğince detaylı ve güncel bilgiler paylaşmaya devam edin lütfen

iyi akşamlar kardeşim canbeyin anlaşmalı oldugu hastanelerden biri olan izmir özel deniz hastanesinde yapıldı amaliyatı orda barış beyde girdi can beyde başarılı geçti çok şükür korkmana gerek yok deneyimli başarılı doktorlar sonuşta herşey içinde iki milyara maloldu sonuşta çocuklarımızın saglıgı emin ellerde olsun geçmiş olsun şimdiden eger geç olmadan yardımcı olabildiysem

Üst Alt