Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Spastik özürlülerde salya akıntısı tedavisi (tükrük salgısı bozuklukları)

afhtme

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
spastik özürlülerde salya akıntısı tedavisi (tükrük salgısı bozuklukları)

Bu sorunu birebir yaşayanlar beni ve bu sevincimi daha iyi anlayacaklarından eminim. Zira 23 yaşında bir gencin sosyal ortamlarda veya belli bir kitle ortamında ağızdan akan salyası ile ne kadar negatif bir sıkıntı yaşadığı ve yaşattırdığı anlatılmazı güç bir olay. bu konuda ailenizce gencinize ne kadar yardımcı olsanızda bir yandanda nasıl bir çarasizlik içinde kalmanız ayrı bir konu. Bunları biz yaşadık Şimdi artık bu üzüntü geride kaldı.

Oğlum srebral Palsili olan bir hasta: Bu durumun getirdiği Siyalore (Salya akıntısı) rahatsızlığı vardı.(Bazı terimleri amaliyat belgelerinden alarak aktarıyorum: )
Amaliyat: Duktus transpozisyonu. 603240 Tükrük Bezinin plastik onarımı.
Sialokoopplasti Oğlumuz annesi refakatinde (amaliyatına ben refaket edemedim.) Marmara Üniversitesi Tıp fakültesi plastik cerrahi bölümünde amaliyat oldu.
Sonuç mükembel.Yani benim anladığım bu amaliyatta ne tükrük bezinin alınışı ne de bu amaliyatın yan tesirleri yok. Amaliyat bir gün gibi kısa sürede yapıldı. taburcu edildi. 15 gün ise doktorumuzun söylediği özel beslenme progamı ile güzel neticeye ulaştık.

Pr.Doktorumuz Özhan ÇELEBİLER' e çok teşekkür ederim. ama bu teşekkür sönük kalır. bizi bu büyük sıkıntıdan kurdardığı için ömür boyu minnattarım.

afhtme

Merhaba aynı sorun bizde de var maalesef,önce nöroloji bölümünü mi gittiniz,o mu yönlendirdi plastik cerrahisine

Lütfen yardımcı olun hangi bölüme müracaat ederek başladınız tedaviye

Üst Alt