Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Spastik tedavide rizotomi ameliyatı..?

erdal özdemir

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhabalar..aranıza yeni katıldım..

8 yaşında erkek cocugum sp.li.. Aynı zamanda skolyoz ve gergin omurilik sendromu mevcut..
İlki 2012 martta gergin omurilik'ten, ensonuda 2014 mart ta olmak üzere 4 defa ameliyat olduk...(ilki gergin omurilik diger 3 ameliyat skolyozdan)...
Ve bu ameliyat sürecleri bizi geriye götürdü..Çocuğum şu anda öne dogru eğik,dizleri bükük parmak uclarında desteksiz yürüyo..Ameliyatlardan önce çok iyidik..

Ve şimdide yaşadıgımız olumsuz ameliyatlardan sonra (özellikle skolyoz) tekrarlayan gergin omurilikten dolayı omurga cerrahımızın ısrarlı tavsiyesi üzerine gittiğimiz nöroşirürji dr.umuz(memet özek) asıl sorunumuzun spastise yani serebral palsi oldugu ve bu konuda elimizdeki mr'ları inceleyerek en kısa zamanda bu soruna yönelik bir cerrahi mudahale yolu bulacagını,bunu da bizi konseye çagırarak iletecegini söyledi......

Benim sizlerden ricam bu konuda bilgisi ve tecrübeleri olanlardan yorumlarını bekliyorum..
Rizotomi yönteminden cok memnun olanlar da,tam aksi geri dönüşü olmayan kötû netice alanlarda duydum.....

Ve dr.memet özek???? Tam bir soru isareti bizim icin...??

Üst Alt