Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Spastisite nedeniyle yürüyüşümde oluşan aksamanın ortadan kalkması için öneriler..?

Joizaza__1907

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Bende spastisite var. Ama öyle çok kötü yürümeme engel olucak şekilde değil. rahat yürüyorum. kasılmam olmadığı zaman hızlı filan yürüyorum. Bu hastalık hakkında sizden fikir alabilir miyim?
Bu spastik değil herhalde çünkü ben rahat yürüyorum tek sorunum arada bir artan kasılmalar.Birde kas güçsüzlüğüm var onun içinde fizik tedavi görüyorum.Doktoruma kaslarım güçlendiği zaman spastisite'ye rağmen normal yürüyebilirmiyim diye sordum oda evet dedi.Bazı arkadaşlar spastisite için spastik kelimesini kullanmışlar ama bende yok herhalde öyle birşey rahat yürüyorum çünkü.
Sizin fikirleriniz nedir ?:confused:

bu teşhisi kim koydu bende kasılmazsam çok düzgün yürüyorum ama genetik test yaptırdım (fa) çıktı sizin bu rahatsızlıgınz bir kereden mi çıktı nsl gelişti açıklarmısınız..lütfen..

Ben normal yürüyebiliyorum ya sadece kas güsüzlüğüm var.Benimki genetik değil sonradan ortaya çıktı.

tamam benimkide sonradan çıktı ve kas güçsüzlügüm çok ilerledi

Üst Alt