Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Spastisite teşhisi konuldu. Bundan sonraki süreç nasıl olur?

Joizaza__1907

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Selam

ben geçen yaz hastaneye yattım. Hertürlü test yapıldı MR, tahliller, filan akıllarına gelen her testi yaptılar spastisite teşhisi konuldu fizik tedaviye gittem söylendi.
Ama spastisite nin neden kaynaklandığını bulamadılar. Tek şüpheleri genetik yani aileden geçmiş olabileceğiydi.
Son olarak BOS analizi yaptılar aileden gelen bir hastalık var mı , hücre sayımı ve başka bir hastalık varm diye bakıldı ama birşey bulunamadı. Taburcu edildim 7-8 aydır fizik tedaviye gidiyorum. Şu anda belimde ve ayak bileklerimde var ayaklarımda tamamen geçti ratık kaslar katılaşmıyor.
Sizde tamamen düzelebilir miyim ...:confused:

LÜTFEN FİKRERİNİZİ BELİRTMEDEN GEÇMEYİN...

geçmiş olsun kardeşim üzülerek söylüyorum ama sıpastik kalıcı oluyor bildigim ve yaşadıgım kadar tamamem geçer diye bişey yok yaznız bol fiziktedavi alınırsa çok daha aza inebiliyor allah yardımcın olsun şifa versin

Bendeki hafif spastisite ama ayaklarımda tamamen geçti artık katılaşma,kasılma filan olmuyor...

Üst Alt