Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Spastizm'de salya nasıl önlenir?

MURATCAN16

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
16 yaşında spastik özürlüyüm, yutkunma refleksindeki sorundan dolayı ağzımdan sürekli salya akıyor. bu yüzden çok utanıyorum. bunun harici dış görünüşümde bir sorun yok. hatırladıkça yutkunuyorum.fakat günlük işlere dalınca aklımdan çıkıyor.
ne yapabilirim

Sevgili Muratcan,
burada böyle diyor:
İlaç Tedavisi
İlaçlar, doktor kontrolünde verilir. İlaç tedavisi genellikle epilepsi nöbetleri, kas kasılması ve salya akması gibi durumların önlenmesinde kullanılır.
İlaçla tedavisi varmış yani.. Doktora yol göründü..;)

sağol abi de zaten araştırdım o siteleri, daha detaylı bilgiye ihtiyaçım var. mesela hangi doktor , hem doktorsuz bi öneri olursa çok sevinirim
baben abi yinede ilgin için teşekkürler

muratcan bizim hastalıklarla ilgili bölüm noroloji sanırım o seni eğer gerek görürse diğer bölüme havale eder ama benim tavsiyemi dinlersen yutkunma hareketlerine çalış zamanla otomatik hale getirebillirsin bence çünkü salya önleyici ilaçlar başka hasarlar yapabilliyor diye duydum

Sana teşhisi hangi doktor koymuştu?.. murat07ant'ın da dediği gibi nörolojinin alanında bu hastalık.. Bir de "ilaçları doktor kontrolünde alın" demesi önemli! Aman sakata gelme..:eek:

Yine de spastik arkadaşların önerilerini bekleyelim..

hatta mümkünse hiç ilaçsız hallet gerçekten daha yaşın uygun otomatik yutkunma alıştırması yap ilaç kolay yol ama zararları var diye duydum

bide ilçemiz ufak biraz doktor başından savabilio
mümkünse doktor ve ilaçsız bi çözüm ii olur
murat07ant "yutkunma hareketleri"ni biraz açar mısın ne gbi hareketler

aklına geldiğinde yutkunuyorsun ya onu çok sık yap zamanla beyin o hareketin zorunlu işler listesine alıp kendi yapması için programlammış olacaksın veya fizik tedavi doktoruna başvurarak o sana tibi olarak gösterir ama en çok sana iş düşüyor bu işi otomasyona bağlamak kolay gelsin

Üst Alt