Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SP'li 2,5 yaşında oğlum için botoks önerir misiniz?

zacar

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba, oğlum 2,5 yaşında. sp li ve sorun ayaklarında. sadece kas gerginliği. tek elle tuttuğumuzda yürüyebiliyor ve bağımsız yaklaşık 10 adım atabiliyor.
şimdi botoks aşamasında olduğumuz söyleniyor ama onun için karar vermek çok zor başkasının adına. bi de bu küçük çocuk olunca çok zor oluyor
acaba biraz daha beklemeli miyim? daha çok küçük ama fizyoterapistimiz botoks olunca yürür çocuğun önüne geçmeyelim diyo
bilemiyorum geç kalmak veya erken yapmak istemiyorum
siz neler düşünüyosunuz merak ediyorum

Kas gevşetme ameliyatı için ne diyorlar? Erken yaşta bu ameliyatın faydası olabiliyor. Spastiğim ve doğuştan yürüyemiyordum. 3 Yaşımda topuklardan ve kasıklardan kas gevşetme ameliyatı oldum, sonrasında yoğun bir fizik tedavi süreci sonrasında yürümeye başladım. Tek doktor kararı ile düşünmeyin derim, bir kaç doktor görse karar vermeniz daha kolay olur.

kas ameliyatı için erken olduğunu ve öncelikle botoksla başlanması gerektiğini söylüyolar belkide 1 yada 2 botoks yetebilir ameliyata gerek kalmaz diye düşünüyorlar fizyoterapistimiz ve ortapedi doktorumuz. ama tabi ameliyatta ileriki yaşlarında düşünülebilir. siz hangi şehirdesiniz biz denizli deyiz ve doktorumuz aydın da. doktor ismi önerebilirmisiniz cevapladığınız için teşekkür ederim.

Üst Alt