Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SSK girişi 2011, 394 prim gün ve %57 engelli ile ne zaman emekli olur?

aydünyavaz

Aktif Üye
Konular
609
Reaksiyonlar
199
Abimin ilk SSK girişi 2011 yılı 394 prim gün ve %57 engelli ile ne zaman emekli olur?
(MALÜLEN EMEKLİ OLABİLİRMİ)

Malülen emeklilik için minumum 10 yıl sigortalılık ve 1800 gün isteniyor. Ayrıca engel oranına bakılmaksızın çalışma gücü kaybı isteniyor.
Abiniz askerlik borçlannması yapsa bile (askerlik yaptıysa) çok gün eksiği var. Bu durumda zor ama çalışıp gün sayısını doldurursa olabilir.

394 günü var toplam olarak.
En az kaç günü olması lazım abimin?

Malülen olabilirmi %60 ve üstü rapor alabilirse?

(ASKERLİK YAPMADI)

O zaman nasıl emekli olacak.
(2011 yılının Aralık ayında SSK vede engelli(%57) olarak çalışmaya başlamıştı)

ayDÜNYAvazo

SGK Hastalık Listesi'ne göre "Tek taraflı ön kol amputasyonu" Orta düzey (%50-59) işgücü kaybı anlamına gelir ve buna göre abin (gün/ay/2011 +) 16 yıl sigortalılık süresi ve 4320 primle erken Yaşlılık emeklisi olabilir.

Abim ilk SSK girişi 28 Aralık 2011 iken 394 gün SSK primi ve %57 vergi indirimi raporu vardır. Abim SSK dan ne zaman emekli olabilir?
(İLK SSK GİRİŞİNDEN ÖNCE RAPORU %57)

@ayDÜNYAvazo, Bir üst mesajda verilmiş cevabı "16 yıl sigortalılık süresi ve 4320 primle erken Yaşlılık emeklisi olabilir." Denilmiş. Bugünden itibaren aralıksız yattığını düşünseniz 4320 günü ne zaman doldurursa o gün emekli olabilir.

HIMMM Tamamdır o zaman. Açtığım konuyu unutmuşum.

Son düzenleme:
Merhaba benimde SSK girişim 2006 2013 de MS teşhisi kondu askerliği yaptım 2009 da toplam sigortalı günüm 480 gün felan malulen emekli olabilir miyim acaba engel oranım ise %88

Malulen emekli olabilmeniz için minimum 1800 prim günü gerekiyor.

1800 prim günü ve malulen emeklilik için tek hastalıktan %60 oran almanız gerekiyor.

Benim sağ exmpite kolumu hiç kollanamıyorum malül olurmuyum

raporun varsa calısıyorsan sgk git malulen de seni hastsneye sevk edecek orda tekrar kurula gireceksin hastanede onlar sgk gönderecek emg istiyecek hastanede agır tanı alırsan gün primin tutuyorsa olabilirsin benimki de sag kol basvurdm sgk dan ara karar verdi baska hasteneye gönderdi ordan emg tekrarı istedi burda agır tanı cıktı emg sonucu ay sonu heyete girecem inş emekli olacam günüm pirirm 15 yıl ful bagkur.bu arada hastanedeki yüzdelige sgk bakmaz kendi puanlar 60 üzeri alırsan günün tutarsa olursn

@emingen112, bende sag kol ilkkez gecen ay engelli raporuna basvurdum tabi bagkurlu oldgum için önce sgk basvurdm onlar sevk etmesi gerek neyse etti gittim hastaneden engelli için ve ötv için basvurdum sag kolum emg istedi saglık doktoru nöroloji bölümü 10 gun snra cektırdım aynı hastane randuvu alıyon o bölüme gidip snra tek tek doktor gezıyn orda girecegin doktor bölümleri yazıyo snra heyete girip 1 ..2 hafta içinde e devletten cıkıyo sonuc ötv cıktı bana sgk kagıdı onlar sgk atıyr sana vermıyor.benım sonux sgk dan tekrar ara karsr verdi mersindeyim bu sefer fakulteye yolladı gene emg istedi ikinci kez işte cektim emg agır tanı koydu cıktı emg den işte ay sonu heeyete gitecem.snra karara baglıcaklsr.pirimin yılın uygunsa en dusuk 60 verirse sgk malulen olursn 40 üstü olursa 18. İle 20 sene Yıl sartı arıyor.

Arkadaşın prim günü 480 nasıl emekli olsun ? Sorduğu soruyu okumadan cevap veriyorsunuz.
Prim yok arkadaşta , malulen emeklilik için 1800 gün lazım arkadaşlar.

Çünkü devret hastanesinden aldığım raporda sağ koluma 60 verdiler SGK sevkederse aynı şekilde almazmı

@emingen112, inş alırsın bnde 60 aldım sag kol ama sgk kendi puanlıyor hastane oranına bakmaz gunun primin yeterse olur

Üst Alt