Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SSK'lı olan biri engelli aylığı alabilir mi?

furkanft

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
2
Merhabalar foruma yeni katıldım. Herkese selamlar. Gerçekten güzel olmuş. Keşke app uygulaması da olsa. Benim sormak istediğim ben yüzde 40 süreğen kronik epilepsi hastasyım. Çalışıyorum. Ssk'lı olan biri engelli aylığı alabilir mi? Teşekkürler.

@furkanft Maalesef alamıyor

Hanede Sosyal Güvenlik Kurumunda (SGK) kaydı bulunan kişilerin olması 2022 sayılı Kanun kapsamındaki aylıkların alınmasında engel teşkil eder mi?

Hanede başvuru sahibi yaşlı ya da engelli kişinin haricinde uzun vadeli sigorta kolları açısından sigortalı olmayı gerektirecek şekilde çalışanlar ile sosyal güvenlik kurumlarından aylık veya gelir hakkı elde eden kişilerin bulunması 2022 sayılı Kanun kapsamındaki aylıkları almaya engel teşkil etmemektedir. Muhtaçlık hesaplanması dikkate alınmaktadır. Yaşlı ya da engelli kişinin sosyal güvenceli olmaması gerekmektedir. 18 yaş altı engelli aylıklarında ise engellinin anne ve babasının ikisinin birden sosyal güvenceli olmaması gerekmektedir.

Üst Alt