Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SSK'lıyım, Bağ-Kur primim de var. Nereden, hangi şartlarda emekli olabilirim? [Soru]

zazaca

Üye
Konular
53
Reaksiyonlar
1
merhaba arkadaşlar,
benim size bir sorum olacak ben ssk ve bağkur daha sonrada ssk da devam ediyorum. şöyle ki 15-03-1997'de ssk'dan 3 gün, daha sonra bağkur'dan 6 yıl (2190) gün var. şimdi ssk'da 1033 gün oldu.
toplamında 2190 + 1033 gün.
%45 raporum var eski tarihli, ama vergi indirim raporum yok.
bir de yeni yasadan nasıl etkileniyorum?
ssk'ya başladığımda bu hastalığım vardı ama sakatlık raporu almamıştım. bu durum nasıl etkiler? ayrıntılı anlatabilir misiniz?
emekliliğim ne zaman ve nasıl olacak, maaaşım ne kadar olur, 1033 gün yüksek primden ödendi ve devam ediyo...
r çok teşekkür ederim, saygılar sunarım, kolay gelsin

Vergi indiriminden faydalanmadığınız için; 58-60 yaşınıza kadar çalışacaksınız. Bağkur ve SSK Primlerin birleştirilmesi için SGK.ya dilekçe yazar gönderebilirsiniz. Onlar dilekçe talebinize göre işlem yapar.

Şuan SGK çatısı altında çalıştığından kesin birşey diyemem. Eski üsüle göre cevapladım.

Vergi indiriminden faydalanırsanız. o zaman 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 gün pirimle emekli olabilirsin.

Vergi indirimi başvurusunda bulunmalısınız defterdarlığa. Başvurunuzda sizi hastaneye sevk ederler.. Süreç sonunda %40 ve üzerinde oranla vergi indirim hakkı elde ederseniz, o zaman erken emekli olabilirsiniz.

bülent bey hastalığa sigortalı olmadan öncemi ve sonramı başlamış olmak önemli bu beni etkiliyormu okuduğumda bu kısmı anlamadım %45 raporumu hastalıktan sonra aldım ama sigortalılığımdan öncede hastalığım vArdı teşekkür ederim

%45 işgücü kaybı oranı, işe başladıktan sonra ve öncesi etkilemiyor.

Ama %60 ve üzerisi etkiliyor.

malülen emeklilikten bahsediyorsunuz herhalde %60 kısmı öylemi?

Yeni yasa ile diğer şartlarının taşınması durumunda %60 işgücü kaybına sahip olunması durumunda malulen emekli olunabilir.

merhaba arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim şimdi anladığım kadarıyla vergi indirim raporu alabilirsem emekli olabilirmiyim başka şartlar varmıdır beni etkileyen günüm ne kadar olması lazım boyun eğmekten sıkıldım artık biran önce emekli olmak istiyorum teşekkür ederim benim için şartlar nedir

Vergi indirim hakkı elde ettiğinde SSK'dan erken emeklilik hakkını elde etmiş olacaksın...

teşekkürler cevabınız için bülent bey kolay gelsin

Üst Alt