Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şu elektrik meselesi..

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0
Kadin_Evlilik.jpg

Şu elektrik meselesi çıktığından bu yana insanlar evlenemez oldu. Çok merak ediyorum elektrik keşfedilmeden insanlar neyi bahane ediyorlardı. efendim lamba alamadım:), mum alamadım, mumu iyi ışık vermiyor ya da yüzünün meşalesi yok mu dedi insanlar.:)

İdeal bir eş arayan ,eşsiz kalır. Çünkü hiç kimse ideal bir özellik taşıyamaz. Taşısa bile o vasıfları sürdüremez. Gül bahçesinde gül beğenmeyip son yaprakları dökülmüş güle mecbur olmamak için
daha makul ve daha gerçekçi kriterler koymak, evliliğin önündeki engeller azaltmak çok isabetli olur kanısındayım.

Hem elektrrik çarpar.:D yani kalp ritminizi bozar daha sonra kendinize gelirsiniz

Aynı dili konuşan insanlar birbirlerini anlarlar ama aynı dili konuşmak anlaşacağınız anlamına gelmez. elektrik de öyle.

Elektriği kısa devre alan kişi de almıştır ama o elektrik bir şimşeğe, bir yıldırıma dönüşür yıllar sonra.İlk anda alacağınız elektriğe bir hayatı endekslemek ne kadar mantıklı?

Güvercin, kaya gölgesiyle burçak tarlasını çok severmiş. Burçak tarlası gördüğü yerde kaya gölgesi, kaya gölgesi olan yerde burçak tarlası yokmuş.Arzulanan ile yaşanan gerçekler çoğu defa birbirini karşılamaz.

Mutluluuğun en önemli anahtarı hatta maymuncuğu '' yetinmektir''
Yoksa ömrünüzün sonuna kadar beyhude beyhude oradan buraya savrulursunuz..

hüseyin19

Ahhhh Rabbim bizi yetinmeyi bilenlerle karşılaştırsın o zaman ...

Elektrikten kasıt ilk görüşte insanın beğenmesidir. Sonuç olarak bir ömür hayatını paylaşacağın kişiyi seçiyorsun. Bence ilk beğeni önemlidir.

İlk görmekle olur mu yav :S belki gördün çirkin geldi ama öyle bir sesi var ki duyduğunda taaaa ruhuna kadar işledi öyle güzel konuşuyor öyle güzel seni anlıyordur ki belki daha ne bileyim bir sürü şey. heh gördüm beğenmedim güle güle olmaz ki...

valla su eletirik bana çok gelmiyor, eskiden çok geliyorduda şimdi eskisi kadar gelmiyor.

Bazen hadi şu kişiye aşık olayım evleneyim dersiniz, mantıgınıza çok uyar ama gelin görünki zorla olmuyor mantıgınızın evet dediğine yüreğiniz bir türlü olmaz diyor.. Bazende bir bakarsınız birden taşlar yerine oturur öyle bir uyum olur siz bile anlamazsınız ne olduğunu.. Elektrik meselesi bu oluyor galiba :) Ben bu konularda en son konuşması gereken kişiyimdir belkide ama yinede şimşeklerde çaksa, elektrikte çarpsa elektrik işi olmalı :)

love
amin..
Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
“Kadınla dört şey için evlenilir: Malı, soyu, güzelliği ve dini için. Öyleyse, elleri toprak olası, sen dindarını al!”
Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî.

bak burada elkektrikten söz edilmiyor..ama dindar olan seni mutlu eder diyor.

Olmuyor medişcim.Eevet elktrik işi önemlidir ama yetmiyor inan yetmiyor.Tam aradığın tiptir heyecanlandırır seni ama bir bakarsın diğer yönden bir çok eksiler vardır.Her şey bir arada malesef bulunmuyor.Malesef ki malesef.Bence karşıdaki, istediği an, istediği ana göre,istediği duyguya bürünüyor ve istediği şekilde sana maske takıyor.Ben anlarım diyen dahi bazen yanılıyor ki yanıldım gördüm.Gözler yalan söylemiyor evet o an diyorsunuz gözler başka ama onu çözene kadar belirli bir zaman diliminin geçmesi gerekiyor az da olsa.Zaman gösteriyor çünkü gözlerdeki yalanı."O Yaradan" öyle bir "Yaradan" ki asla yalancılara izin vermiyor.İşini yürütüyor gibi görünüyor ama kurban olduğum Yarabbim hep doğrudan yana..yeterki sen yardımı Allah'dan iste, samimi ol ve iste.Karşındakinin ne olduğunu en kısa sürede sana gösteriyor bütün çıplaklığıyla.Maskeler ateş olup yüzüne yapışıveriyor:)) O yüzden zamanımız çokta kolay bir zaman değil bunları yaşamak için.Woltajları fazla yükseltmeden kıvamında elektrik yeterli sanırım.fazlası çarpar.Elektrik yanında başka şeyelrde gerekli çünkü.Duygular bir yere kadar.Akıl,mantık,duygu sevgi ve saygı bir arada olması gereklidir,sağlıklı bir evlilik için.Denklik te tabii...

best
evet çok ilginç. tedaş a boşuna elektrik parası ödüyoruz al bir elektriği olan bayan elektriğe para ödeme.:)

bjkli
yukarı sağ tarafta kontrol paneli var orayı tıkla gerisi kolay.

Kontrol panelinde evlenmesi dahamı kolay olur Hüseyin Bey:))Kontrollü olarak yani:))

mediha
zaman içinde elektrikler kesilir,yüzler eskir. evliliği sonsuza götüren güzel ahlak,yetinmek ve sabırdır. nice güzel yüzlü ,kötü ahlaklı yılan dilli insanlar bilirim.mum ile yaşayıp güzel ahlakı ve geniş hoşgörüsüyle pazara kadar değil mezara kadar giden nice evlilikler bilirim.

sevgili ece arkadaş nasıl fotoğraf yükleyeceğini soruyor da ondan..:)

Elbette önce saygı.. Saygının oldugu yerde gerisi geliyor amma velakin bu işlerde dediğim gibi en son konuşması gereken biri olarak ilk görüşteki intiba da önemlidir diyorum :)

Anladım Hüseyin Bey ama işte azcık latife olsun dedim:) konuya kel alaka:)

burda cok şiddetli rüzgar eser , elektrikler hep kesiliyor ondanmı aşık olamıyoz acaba

ahmet hoca
ilk beğeni belki tuzakta yemdir.:) ilk beğeni ile birlikte sydığım vasıflar olursa, yüz güzel olmazsa bile güzel olur.:)güzel bir yüz belki evlilik getirir ama devam ettirir mi..:confused: o şüphelidir.

güzellik başta etkili oluyor bence . tanımadıgın bi insanın önce güzelliginden etkilenirsin , tanıdıkca bakarsın güzel ama boştur yada cirkin ama hayat doludur

Arkadaşım senin de belirttiğin hadiste buyurduğu gibi "bir kadınla, malı soyu güzelliği ya da dini için evlenilir".
kimse yoktur ki dört dörtlük olsun yani bütün vasıfları birarada taşısın. Kendi kriterimizi belirlersek evlilikler daha kolay olur sanırım.. Elektrik alma olayına da inanmıyorum. Mesela ilk görüşte çok güzel olduğu için elektrik aldım dersin ama tanıdıkça diğer yönleriyle güzelliği kadar sana hitap etmediğini anlarsın ya da bunun tam tersi de olabilir..
Bence kişiyi tanımadan elektrikle olacak şey değildir evlilik...

Son düzenleme:
güzellik belki önemli gibi görünür ama çevrede o kadar güzel insan var ki ..ama güzellik hızlı geçen bir bahar.. ya sonra evliliğin bekası güzel ahlak ve anlayış ve yetinmektir.

şu torba yasası çıksın da elektrik borçlarını ypılandırsak:pna'palım beğendğimiz bizi, beğeneni de biz şu ekektrik yüzünden kabul etmiyoruz..ama hüseyin aşk olsun süper bir yazı yazmışsın artık tüm yazılarına aboneyimm.

yine cereyan kesildi burda yinemi aşık olamicaz ya

Üst Alt