Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli idrara çıkma isteği ve mesane alt kısmında yanma başladı..?

johnnydepp

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1,5 ay önce başıma gelen ve bir türlü çözüm bulamadığım bir sorun ile karşı karşıyayım. Uzun süredir bazen akşam yatmaya yakın su içtiğimde sürekli idrar yapma isteği gelirdi ve kalkıp iki damla yapıp geri yatardım ama uyuyamazdım. Yine kalkardım yine çok az idrar yapabilirdim. İlk başlarda bunu önemsemedim ama sonraları başıma bu hastalık geldi. Mesane ile makat arasında bir ağrı ve sürekli idrar yapma isteği ile karşı karşıyayım. Üroloji doktoruna gittim ve tam idrar tahlili yapıldı. İdrar tahlilinde sadece 6-7 lökosit görüldü doktor idrar tahlili temiz ama prostat tarafında iltihap olabilir diyerek 500 mg cipro antibiyotik başladı. Bu ilacı yaklaşık 4 hafta kullandım ve eskisine göre çok iyiydim. Yanma ve ağrı ortadan kalkmıştı ve ilacı kestim. 1 hafta sonra tekrar aynı sorunlar baş gösterdi. Bu sefer başka bir üroloji doktoruna gittim ve oda tam idrar tahlili istedi ama o tahlilde temiz çıktı. Bana purınol adına toz bir ilaç vererek gönderdi.Bu ilacı ve ciprosid ismindeki antibiyotiği yaklaşık 6 gündür içiyorum ama hiçbir düzelme olmadı. Sabahları kalktığımda sanki o hastalık yokmuş gibi hissediyorum ama ilk işeme ile birlikte yavaş yavaş yanmalar günün ilerleyen saatlerinde artıyor ve gece tavan yapıyor. Akşamları uyuyabilmek için baya bir uğraşıyorum. Arkadaşlar lütfen yardım edin bu sorun tam olarak nedir?

NOT: İdrar yapmasam bile oturduğum yerde bu yanma devam ediyor. Yani sürekli bir yanma ve huzursuzluk var.nörojen mesane olma ihtimalim var mı? Bu arada omuriliğimde bir kamburluk var o yüzden bu soruyu sorma isteği duydum.

Bu arada bu sorun başlamadan hemen önce sigarayı bırakmıştım ve bol su tüketmeye başlamıştım. Daha önceleri fazla su tüketmiyordum süreki kolay,çay vb içecekler ile günü bitiriyordum. Belki bunları yazmamın fikir yürütmek adına yararı olabilir.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

GEÇMİŞ OLSUN ünüversite hastanesinde bir hocaya ileri tektik yaptımanızda fayda var ürodinami vs

Teşekkür ederim. Merak ettiğim asıl husus nörojen mesane probleminde normal otururken bile yanma ve ağrı şikayeti var mıdır ? Ürodinamiye nedense pek sıcak bakamıyorum çünkü buda enfeksiyon yönünden bir risk taşıyormuş. Bide ürodinami ve sistoskopi acı hissettiriyormu yaptıranlar bilgi verebilirse memnun olurum.

johnnydepp

Mesanede idrar kalıyor gibi. Bahsettiğiniz yanma hissine bakarsak, üretrada bir darlık var ve bundan dolayı mesane tam boşaltılamıyor olabilir.
Bir kez TAM (temiz aralıklı kateterizasyon) işlemi yaparak mesaneyi tam boşaltmayı deneyin. Bakalım mesane tam boşalınca o his gidecek mi.
Bu TAK'ı kendiniz de yapabilirsiniz. Ama acemisi için korkutucu olabilir. Doktorun yapması çok daha doğru olur.

Hocam merhaba. Üroloji doktoruna gidip üroflow testi yaptırdım. Ortalama akım 7.8 ml/s maksimum hız 19.2 ml/s çıktı ve mesanede hiç idrar kalmadı. Doktor değerler normal dedi ama şikayetlerim geçmeyince başka bir doktora giderek prostat masajı yaptırdım. Prostat sıvısını incelettirdim ve 15-20 lökösit görüldü. Doktor prostatitsin dedi ve antibiyotik iğne ve hap başladık. 1 ay geçti yaklaşık tekrar kontrol oldum lökösit görülmedi ama şikayetlerim geçmedi. Penis ucunda batma, makat ve mesane arasında yanma ve batmalar, işerken basınç varmış gibi zorlanarak işemek vs. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Çok otuttduğumda Şikayetlerim daha da artıyor

Üst Alt