Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş görmemezlik aylıkları son emekli zammı ile ne kadar olacak?

Hector

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Sürekli iş görmemezlik ödeneği alanlar yapılan en son emekli zamdan ve bayram ikramiyesinden etkilenecek mi net bilgisi olanlar yazabilir mi çünkü bizler oran bazında ikramıyeden yararlanıyorduk şimdi ikramiye 2 bin tl oldu biz ne kadar yararlanacaz

Merhaba, emekli maaşlarına seyyanen yapılan zamlar ne yazık ki sürekli iş görmezlik maaşı alanları etkilemiyor. Birçok kez dilekçe verdim ama sonuç alamadım. Asgari ücretin üzerinde maaş alırken %44 oranında maaş bağlandı şimdi ise asgari ücretin %25ini anca alıyorum.

İkramiyenin ise rapor oranınız ne ise o oranda alırsınız merak etmeyin.

Son konuşulanlar arasında kademeli emekli maaşı artışı olacakmış!
Bir SGK uzmanına sordum,
Pirim günü sayısını dikkate alınarak düzenleme yapılması planlanıyor dedi.

Bu durumda kendimden örnek vermem gerekirse 4266 pirim günü ile emekli olmuştum, ve sürekli iş göremezlik ödeneği ile iki dosyadan gelir almaktayız,
Düşük pirim yüksek oran bazında artış yolu izlenecekmiş,
Malül maaşı tahminen %45 artış olur ve aynı oranda iş göremezlik ödeneğinide yapılırmı acaba!!

Arkadaşlar temmuz emekli zammı yavaş yavaş netleşmeye başladı, ancak iki türlü açıklama var, bugüne kadar malul ve iş göremezlik geliri alanlara Total üzerinden hesap yapılıyordu, şuan durum biraz farklı ve araya pirim gün sayısı diye bir krater koymuşlar,düşük pirim günü sayısını%45 ve gün sayısı arttıkça zam oranı düşüyor, ama iş göremezlik ödeneğinde ise pirim günü değil kazanç üzerinden aylık bağlama yapıldı. tamda burada aklıma takılan soru şudur. Çoğumuzun pirim günü eksiktir malul maaşı aldığımız için, şimdi bizim zam oranımız her gelir için ayrı ayrımı artış olur, tek sicil numarası ve iki dosya numarası üzerinden aylık alıyoruz, fikri olan varmı acaba!

Üst Alt