Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Süresi dolan tertibatlı aracımı nasıl satabilirim?

mozenalp

Üye
Konular
18
Reaksiyonlar
0
Merhabalar...
2015 model gaz fren tertibatlı aracım var. Bu aracımı engelli olmayan birine satmam durumunda ne gibi işlemler yapılıyor? Güncel durumu bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
Mesela ben noterden satış yapsam, alan arkadaş bu işlemleri yaptırabiliyor mu? Yoksa illa satmadan önce mi yapılması gerekiyor bu işlemlerin?
Şimdiden teşekkürler..

artık satış işlemlerini devir işlemleri ni noterler yapıyor trafikle alakası yok eğer araç tertibat lı ise proje yaptırıyorsunuz ordan projeyi trafik tescilden onaylatıyorsunuz notere gidip ruhsatı normal e çeviriyorsunuz bu arada noter sizi akıl sağlığınız ile ilgili testler yapıyor raporunuz varsa zihinsel durumunuza bakıyor ben aracımı böyle sattım en yakın notere gidip bilgi alırsın

@mozenalp

özel tertibatlı aracı bu hafta sattım ne yapman gerektiğini söyleyim:

öncelik olarak özel tertibatı söktürmen lazım bir tornacıya sonra mühendis onayında geçmesi lazım söküm işlemi için, bunun ikisini aynı anda yapan yer vardır ora ile anlaşırsan işlemlerin daha kolay olur.
sonra sana bi evrak verecekler o evrak ile tse ye gitmen lazım tse'de ki görevli sadece bakıyor tertibat sökülmüş mü diye tamam diyor gönderiyor.
tse!den onay gelince tertibatı söken kişi sana pdf olarak bir evrak gönderiyor o evrak ile notere gidip satışı veriyorsun.

tetibat söküm işlemine 5 bin tl verdim. yeni aldığım araca da tertibat takılacak 13.500 tl verdim.

Tertibat sökümü + TSE çizimi vs için 7500 lira ödedim. Yeni araca takılması ve yine TSE için 20bin diyor İzmir de bir yer. Sizin nerede yaptırdığınızı merak ettim. 13500 lira iyi fiyatmış. @_JoKeR_

@Master,

doğrudur başka kişi de bana 20 bin demişti yeni tertibat için, bir kaç kişiden fiyat almak lazım. kayserideyim ben

Ben ankarada geçen hafta yaptırdım.proje söküm projesi için 2500 tl mühendise verdim.aparatı kendim söktüm bana tse için pdf belge gönderdi onla gölbaşı tse araç muayene istasyonuna gittim.baktılar 2950 tl para yatırdım.mühendis birgün sonra onaylanmış söküm projesini pdf olarak attılar.onla notere gittim.önce normal araca çevirmek için 233 tl aldılar.hak mahrumiyetini kaldırmak için 233 tl daha aldılar.satışı verdim.
bu işlemler için hiç mühendisin yanına gitmedim.sağolsun mustafa usta yaptı.ankara usta mühendislik Mustafa Usta 0532 311 8894 benim ismimi verirseniz yardımcı olur.ben çok memnun kaldım.

Ben de satmayı düşünüyorum. Önceden maliye ve emniyetten satış yapılabilir hale getirdikten sonra noterden satış yapmıştım. Sonrasında ise tertibatı söktürmüş ve çıkış için proje ve TSE belge süreci olmuştu ama bununla alıcı ilgilendi. O sonra muayenesini de yaptırdı. Şimdi ise noter olmaz önce tertibatı çıkarmak şartmış. Bunun için de aracın uygunluk belgesi isteniyor ama bayi ve firmadan bunu almak zor değil mi,haber bekliyorum ama neden tertibatı çıkarmak için bu gerekli veya en kolay nasıl elde edebilirim bu uygunluk belgesini?

bende 17 ocakda aracım sattım süreç çok kolay oldu önce internetten mühendisi buldum o proje çizdi sonra tse yakın bir yerde tertibatı tamirci söktü tse gittim sonra akşamına mühendisin ekranına belge düştü bana yolladı sonra o evrakla noterden satışı verdim hepsi 1 günde oldu toplam 5 bin tl gitti mühendise 2 bin tl tse 3 bin tl ödedim noterdede 500 tl masraf ödedim.

@cahit gönen, aynen böyle basit işlem kolay bu arada chery tiggo pro 8 ex aracı aldım hayırlısı ile mart teslim

Sayar otomotiv bana aracın uygunluk belgesi şart dedi tertibatı sökmek ve TSE den belge almak için. Sizin için sıkıntı oldu mu yoksa zaten bu belge var mıydı sizde?

@isots1978

Ben sadece kapı kenarındaki ağırlık yazan etiket ruhsat fotokopisi attım başka birşey istemedi üsteki yorumumda ismi teli var mustafa usta onu ara yardımcı olur.

Merhaba,
İstanbul/Anadolu tarafında bu işlemleri yapabilen güvenilir firma paylaşabilir misiniz?

Üst Alt