Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TAK sonda kullanmanızın nedeni nedir?

orkidenin kokusu

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar benim gibi tak kullanan ,sonda kullanan var mı acaba ?kullaniyorsaniz sebebi nedir.strese bagli olanlar varmidir acaba

orkidenin kokusu

Mesaneyi tam boşaltamamak sadece psikolojik durumla açıklanamaz diye düşünüyorum. Sık idrar gelmesi, kaçak olması, sancı yapması psikolojik olabilir, ama boşaltamamak ya da idrar kalması deyince, hele de TAK ihtiyacı söz konusu ise, bunun mutlaka fiziksel bir karşılığı olmalı.

Valla ben kullanıyom nörojen mesaneden dolayı ufaldı falan çok sorunlar yaşadım uzun hikaye
Bağırsaktan büyütüldü mesane 2 ay öncede nakil oldum normal yoldan tak yapıyom sürekli enf e.coli çıkıyor böbrek zarar görür diye korkudan tak'tan soğumaya başladım:(

doktor bir sebep yok diyor fiziksel olarak görünmüyor omurilikle ilgili sinirlerde yada mesane ici basincla ilgili olabilecegini soylediler ankarada test yaptirmami soylediler

gecmis olsun kardesim

Üst Alt