Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TAK sorunum çıktı, sonra da tümör..?

demet ay

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhabalar araniza yeni katildim ve acikcasi ne dicemi bilmiyorum suan gercekten zor bir durumdayim tak yapip birakmak idrar problemi ve tak yapamamak tümörde girdi isin icine suan duygusal ve her anlamda cokmus durumdayim lutfen birsey degin bana.

Her gün 1 er çay kaşığı karbonatı bir su bardağı suda iyice eritip iç gün içinde 2 ltre suda iç klorsuz su olmasına dikkat et, bol su içmen lazım karbonatı içtikten sonra, eğer karbonatı içip su tüketmezsen böbrekler hastalanır o ur un yok olması için vücudunun alkali olması gerekli birde d vitamini takviyesi al güneşe çıkmıyorsan yazları kesin d vitamini eksikliğin vardır bağışıklık için d vitamini çok önemli...
Dediklerimi dikkate alıp uygularsan en az 1 ay içinde rahatlarsın...
Şifa dileklerimle...

Sabah bir çay kaşığı akşam bir çay kaşığı unutma

tesekkur ederim yanitladiniz icin suan afedersiniz idrara cikamiyorum dediler ki sen hep boyleydin kas zayiflamis calismiyor tak yapicaksin degip kestirip attilar baska tedavi yok omur boyu tak dediler biranda da tumor cikti bobrek altinda ve urener sistemde kemoterapi aliyorum ve evet bobreklerimden korkuyorum tak ile cok zorluk yasiyorum bana umut verin duzelirmi bu durum 6 sene once amelyat oldum rahim yumurtali apandis alindi kum ve taş var birde bana umut olun tak tan kurtulup eski duzene donen inanin burdaki herkeze sifa diliyorum.

demet ay

Selam Demet hanım, hemen umutsuzluğa kapılmayın.

Şuan okatur arkadaşımız bilgisini aktarmış ve daha sonrasında sizin hastalığınıza yakın durumda ve aynı hastalığı yaşayan arkadaşlarımızda size katkı verirler, ama siz baya bunalmışsınız öyle anlaşılıyor.

Korkunuz tümörse bilgim ölçüsünde sizi rahatlatmaya çalışayım, çünkü bende yaşadım 13 sene geçti ki her yanımı sarmıştı ama şuan gayet sağlıklıyım.

Ve sizin benzeri bir arkadaşım var oda bayan bir çok organı alındı ama şuan kendiside sağlıklı ve çalışıyor, hemen umudunuzu kaybetmeyin, mevcut tümör hakkında bilgi vermemişsiniz belkide sizde bilmiyorsunuz, inannın önemi yok zaten.

Son olarak eminim sizde zamanında benim yaptığım gibi tüm zamanınızı internette araştırmayla geçiriyorsunuzdur, fakat genelde nette verilen bilgiler hastalığın son durumu hakkında ve yeterli değil, kanserdeki temel olay bulunduğu organ metastas yapıp yapmadığı ve türevi benim 4. evredeymiş onkolojideki tepsit, hoca anlatıyor bana şu şu diye peki hocam 5. evre nedir diye sormuştum, cevap vermedi bende merakta kaldım en son bir hemşireden öğrendiğim 5. evrenin olmadığı idi.

Bence sakin olmaya çalışın, kafanızı ne olacağım değilde mevcut kemoterapiden kaynaklı ve diğer sorunlara endeksleyin çözüm arayışı yapın ama bu arada her lafa söze inanıp herşeyi denemeye kalkmayın, önerileri doktorunuza danışarak uygulayın, neden derseniz ben kemoterapi alırken sürekli öğürmekle meşguldum yemek kokusu dahi beni delirtiyordu, annemde meyve bari yesin diye sürekli uğraşıyordu, bir sabah hoca görmüş bunlar ne dedi böyle böyle anlattım kesinlikle greyfurt yeme dedi verdiğimiz kemoterapi ilacının gücünü 3 katına çıkarır demişti ki verilene zor katlanıyordum, size bilgi olsun diye yazdım.

Ama umutsuz çaresiz davranmayın zaten öyle bir durumda değilsiniz, diğer dostlarda bilgileri ölçüsünde size yardımcı olacaktır, morelinizin yüksek olması aynen aldığınız ilaçlar kadar vucudunuza yararı var aman dikkat edin.

Kaslarınızı kuvvetlendirmek için vereceğim bu 3 öğeyi yükseltmeniz lazım kalsiyum magnezyum d vitamini bende engelimden dolayı kas güçsüzlüğü vardı bu üç öğenin bir arada olduğu extraktları kullandıktan sonra kaslarımda kuvvetlenme başladı kalsiyum kasların kasılmasını sağlar magnezyum ise gevşemesini sağlar d vitamini ise kalsiyumun bağırsaklardan emilimini hızlandırır tümörden kurtulmak için karbonat kullanın ishal eder belki ama korkmayın o ishal ile vücuttaki asidik ortamı dışkılarsınız hiç korkmayın, burası ticaret yeri değil ama bilgilendirmekte fayda var amway satıcısıyım vücut için gerekli her şey var orada bir inceleyin sonra konuşuruz

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cok tesekkur ederim ve cok gecmis olsun gercektwn tum samimiyetimle soyluyorum tumoru 2.inci yasayisim suan 4.evrede ama sorunum aslnda idar ile ilgili yapamamak tak yapmak ve acikcasi beceriksiz bir insanim sanirim ve korkuyorum birakamazsam hic duzelmezse diye doktor beni cok uzdu dagilmis moralsizim yemek yemeden uykusuz cok zaman geciyorum cunku bana umut olacak birsey vermiyorlar bu yuzden ne dicemi sasirdim

doktora sorsam yanlis anlamayin bana kalsa hemen kullanicam kemoterapi aldimdan onun verdiginden baska agri kesicide kullanamiyorum birakin baharat sebze tarzi bile yasak etkisini gecirdiginden su demistiniz normal satin aldimiz sular degil dimi

bu arada ozel olarak yazmak istedim cok gecmis olsun zor inanin belkide benim suan ki durumumdan daha zor zamanlar gecirmisinizdir gecmis olsun insallah gercek anlamda gecer.

Klorsuz olmak şartıyla her suyu tüketebilirsiniz

bulmaya calisicam tavsiye ederseniz oda olur

tak tan kurtulma sansi umut istiyorum :(

demet ay

dediğim gibi kaslarınızı güçlendirirseniz ve kasılıp gevşemesini normalleştirirseniz çare olabilir, çünkü kaslar önemlidir idrar yolu ve damarların kaslarının ihtiyacı olan vitamin ve minarelleri aynı seviyede tutarsanız olur...

Son düzenleme:
doktora sorucam bana bu konuda ne verebilir dediklerinizide sorucam ve yapmaya calisicam kas icin bana abound diye bir sey vermisti ise yararmi

Demet hanım ilaçların hiç bir faydası olmaz sağlığa doktora sorsanız dahi olumlu cevap vermez çünkü doktor için müşteri kaybı olur, sorun bakın size diyeceği ya işe yaramaz olacak yada eh işte belki bir nebze fayda olur diyecektir bundan kesinlikle eminim, kendiniz araştırın doktorlara sormayın lütfen...

merhaba gecmis olsun oncelikle ben konuya vakif degilim ancak sormak istedim birsey vardi aklimi oynatmak uzeriyim.zaten tak yaptimizda bu darlik olurmu hep tak.yaptinda icinde kalmasi idrsrin ve kan olmasi nedeni doktor hicbisi hicbisi demiyor moral bozmaktan baska evden cikmiyorum bu gidisle seneye okulada gidemicem bir bisi desin lutfen

Üst Alt