Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TAK yapamıyorum! İterken bir yere takılıp kalıyor!?

BECKHAM4

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
nörolojik mesane teşhisi kondu bana tak yapacaksın dediler ancak bugün başlayacaktım 5 tane sonda harcadım 5 cm kadar içeriye giriyor sondanın ucu sonra bir engel var sanki ileri ittikçe (yavaşça) çok acıyo ve kanama yapar diye korkuyorum.ayrıca engelli değilim bunun sebebi nedir normal midir böyle bir şey?ilk seferde

Geçmiş olsun ahmet.bendede 3 senedir uretra darlık var 2 senedirde tak kullaniyorum.tak yaparken hijyene çok dikkat etmen gerek Allah korusun mikrop kaparsa sonuçları hiç iyi olmaz.ıslak mendille tak girecek yeri temizle sonrasinda içinde ki suyu paylaştığın takı 1 dakika kadar ileri geri oynat ve iyice kayganlasmasini sağla.takın üçte birisini yavaş yavaş ileriye it bir noktada takılacak hafif daha zorlayarak itekle girmesi gerek ve idrar çıkması gerek eger ki çok acı cekersen zorlama doktorun ilk olarak yapsın sende böylelikle öğrenmiş olursun.

slm kardeş bende yaklasık 13 senedi tak çıkar yapıyorum göbek altında bunun için önemli önemli olan hijjen 1derde sonta sontanın uzerinde poset ver ve ucunde katejen var hiç eldiven takmadan çok basit kulanımın eger raporun varsa firma sanaher ay kargoyla gönderiyor istersen sana yardım olurum

Üretrada bir darlık var belki de. Ya da stresten dolayı kendinizi kastığınız için olabilir mi? Çünkü 5 cm henüz giriş bölgesi demek. Orada bir tıkanıklık beklenmez genelde.

TAK'ı ayaktayken mi yapmaya çalıştınız? Belki bayağı bir kaykılmış halde oturarak denerseniz, katater takılmadan mesaneye ulaşabilir. Bir deneyin.

Bir de, daha önce penisten içeri birşeyler itti mi doktor? O operasyon esnasında üretrayı zedelemiş olabilirler mi?

Üst Alt