Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TAK yaparken hangi marka kendinden jelli nelaton sonda kullanıyorsunuz?

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
342
Coloplast EasiCath, Rüsch, Rüsch Flocath quick (su kitli), Hi-slep, Hi-slep Plus (su kitli), Lofric, Pennine Pre-lube (jel kitli), Sigma, MyCathMarflow..?

Sondanın kalitesi sanırım şu kriterlerle ölçülür:
1- Sigorta karşılıyor mu?
2- Yeteri derecede kaygan mı?
3- Yeteri derecede sert mi?
4- Sondanın ucundaki delikler iterken/çekerken sürtünmeyi zorlaştırıyor mu?
5- Defolu ürün oluyor mu?

Hangi markayı kullanıyorsunuz? Ürünler hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Hangi medikalden satın alıyorsunuz?

ßen ßu sondadan çok çektim ve sonundada yakLaşık 2 yıLa yakın ßir zamandır Coloplast EasiCath kuLLanıyorum.12 numara.
ßen aLmaya qitmiyorum ßaßam qidiyor ZincirLikuyudan aLıyor adresi resimde.

İntra Medikal
www.intramedical.com.tr
Adres: Koreşehitleri Cad. No:50 Zincirlikuyu İst.
Tel: 0212 274 47 52

Merkezmiş orası sanırım öyLe diyor ßana.

ßenim qißi deneyim kazanmak için kahır çekmenize qerek yok Lakin ßenim çektikLerim ve tercihim size ışık oLsun.
ßu markanın hiç defoLu ürününe rastLamadım defoLu çıkarsa ne oLur derseniz,ne oLmaz ki derim :D

Her MedikaLe qüvenmeyin,ayLarca sonda aLamadım anLaşmaLı oLduqum haLde ve ssk'nın ödemesine raqmen medikaLin dandikLiqi yüzünden qene ceßimden para verip aLıyordum.
MedikaL ßattı qitti 1,100 ytL Lik sondamda uçtu.:oops:
KandırıLmayın markaya dikkat edin.

Hi-slep Plus (su kitli),
mecburen,medikal firması düşen kar marjları sebebiyle bu markadan veriyor.Yerli üretimmiş.ama gayet iyi.

Yıllarca EasiCath kullandım. Kesinlikle çok iyi. Hem yeterli sertlikte hen de maksimum kayganlıkta. Ayrıca defolu ürününe hiç rastlamadaım.

Son 4 aydır Rüsch kullanıyorum. Alman malı. Coloplast kadar memnun değilim. Kayganlık ve sertlik konusunda Coloplast'la boy ölçüşemez. Bir de nedense -aldığım son partide- defolu ürünler çıkmaya başladı. Sondanın tepesindeki yeşil baş kısım ile sonda kolayca birbirinden ayrılıveriyor!.. Bu ürünün en büyük artısı bence, sondanın ucundaki deliklerin çapak/pah kısmının çok temiz olması. Bu sayede içerde tahrişe sebep olmuyor.
Ayrıca deneme amacıyla su kitli ürününü (Flocath quic) de kullandım. O çok kullanışlı. Hem steril suyuyla hem de sondayı itecek steril poşetçiğiyle (onun sayesinde sondaya el değmemiş oluyoruz) çok iyi. Yine kayganlıkta biraz eksik ama, işte sulu olması ve el değmeme özelliğiyle bu eksiklik tolere edilebiliyor. Ama bu ürünü sigorta karşılamıyor. Üstüne biraz para vermek gerekiyor. Yani zor iş...

Yine deneme amacıyla Hi-slep kullandım. Yerli üretim. Bu yanıyla desteklenmesi gerek.. Ama bence yeteri derecede kaygan değil ve bir de çok yumuşak. Sanki ürün biraz daha geliştirilmeli... Ama Hi-slep Plus (su kitli) ürün kullanıcıya ulaşmak anamında çok iyi bir adım. Sudan enfeksiyon kapmak riskini ortadan kaldırması ve ürünün sigorta tarafından karşılanması çok iyi. Bu ay 10 tane kadar alıp yeniden deneyeceğim. O zaman görüşlerimi yine yazarım...

Pennine Pre-lube (jel kitli) denemesi de yapmıştım. Ben sevmedim. Kullanımı zor geldi bana. Normal sondanın ucunda içi jelle dolu bir kit var, sondayı iterken o kitteki jel sondanın üstüne sürülüyor... İki yönden kullanışsız geldi bana: 1) Jel akıyor ve üst-baş batıyor, 2) El değmeden itmek için konulan steril poşet o kadar uzun ki, iterken ele dolanıyor; sonda torbasının borusu torbaya girerken çok kullanışsız oluyor. Bence o poşet üçte bir boyuta düşürülmeli...

Ürünlerimi Platin Medikal'den alıyorum. En küçük bir sorun yaşamadan anında hallediyorlar işlerimi. Çok çok memnunum.

Platin Medikal
0212 635 94 51
Fındıkzade -İstanbul

merhabalar!...

1998 yılından beri lofric kullanıyordum.malum emekli sandığı sondaların birim fiyatını sabitleyince (1.5 ytl)
medikalcilerden numune sonda istedim.numune sondaları kullandıktan sonra ,Hi-slep Plus (su kitli) üzerinde karar verdim.gayet kullanışlı ve memnunum.şu ana kadar bir sorun yaşamadım.

Üst Alt