Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tansiyon hastasi olduğumuzu nasil anlayabiliriz?

Edacano

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba. Benim bu konuda ufak bi sorunum var bu sebeple bilgi edinmek istedim de. Hizli kalkinca başim dönuyor ya da yerden ayağa kalkinca bazen de başimi eğerken bunun icin ne yapmaliyim dahiliyeye gitmeden holter istemiyorum.bi de hastalik varsa ilac kullanmak şart mi son olarak eğer varsa rapora yansima ihtimali nedir simdiden cevaplayan herkese tesekkur ederim 😊😊

Tansiyon için kalbinin kısa sürede fazla atması biliyorum ama kalkınca baş dönmesi sanırım vertigo hastalığı ile ilgili. Annemde de var, oradan biliyorum. Çözümü ise sanırım yok.

Orta kulak iltihabı olabilir yine bir doktora görünün

Sürekli Tansiyonda sıkıntı varsa İlaç, Başta Kalp olmak üzere tüm organlara zarar vermeyi baskılıyor veya önlüyor.

o nedenle ilaç kullanmak şart. İlaç Raporu Çıkartırsanız Engel oranı %10

merhaba,
ben tasniyon hastasıyım hastalığım belli olmadan önce sizin gibi oturduğum yerden kalkınca genelde başım dönerdi bazen gözlerimde kararırdı ve brun kanaması çok olurdu.tansiyon olduğunu öğrenince tansiyon hapı kullanmaya başladığım günden beri o şikayetlerin hiç biri kalmadı..ara ara tansiyonunu ölç yada ölçtür sonuca bak sabah akşam mümkün olduğunca aynı saatlerde ölçmeye çalış.Geçmiş olsun umarım hiç bişe çıkmaz.

Edacano

Düzenli olarak tansiyonunuzu ölçmeniz lazım. Anlattığınız durumun tansiyon ile pek ilgisi yok gibi duruyor ama sürekli ölçüm yapın. En azından düzenli olarak günde 3 kez, farklı zamanlarda.

Bu hastalik arkadaşim da var sürekli bayiliyor ama bende bayilma yok sadece tuz cok tuketiyorum o sebeple tansiyondan şuphelendim..

Ya benn deprem oldu diye oksijen maskesi alan insanim depremde aşağida kalirsam kullanmak icin acaba gereksiz yere mi endiseleniyorum bilemedim 😅 ama kbb ye giderm orta kulak iltihabi icin..tesekkurler sagolun hepiniz

Üst Alt