Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Tartışma] Sağlık raporu komedisi!

lillybell

Yeni Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Merhaba ,

Ben çok merak ediyorum sağlık raporu alırken muayene edildiniz mi engelinizle ilgili öncelikli doktor tarafından?

Sağlık raporu almaya gittim de ben, karşılaştığım şeyler akıl alır gibi değil.Henüz kendime gelmiş değilim. Yani bu olanları bir tek ben mi gördüm yaşadım yoksa var mı içinizde kimse? Tabii bu arada öğrendiğim birşey var ki o da bazı doktorların telepatik güçlerle neyiniz olup neyiniz olmadığını anlaması.Vay canına dedirten bir durum! Henüz rapor elime geçmedi ama sonucu umurumda bile değil bu saatten sonra ve orada gördüklerimden sonra. Neden bir uğraş vermediğimizi merak ediyorum. Neden herkesin sustuğunu, neyi beklediğimizi hepimizin merak ediyorum. ???? .......

bende dün gittim hastaneye rapor için heyete girdim toplanmış 45 yaş üstü 5,6 kişi u şeklinde bi masanın etrafına içlerinden biri bana -ne istiosun dedi
hocam özel merkezde tedavi görmek istiorum dedim -kaç yıl oldu dedi kaza 94 te oldu ama 6 yıldır tetrapariziyim dedim -senin rehabilitasyona ihtiyacın yokki senin ilk 2 yılın önemlidir gelişmede kaç yıl olmuş ne bekliosunki tedaviden dedi bunun bilincindeyim hocam ama eklemlerim kireçlemesin diye haftada bir egzersiz yapmalıım dedim -e bunu ailenden biride yaptırabilir dedi bende ailem uygun olmadığı için başvurdum zaten dedim durdu biras yüzüme baktı karşısındaki kişiye döndü -duyuyomusun dedi tetrapariziymiş dedi bu aradada bana -ii çıkabilirsin dedi sorduk yarın 3 te gelin dediler bakalım ne olacak..

Evet ne yazık ki senin de belirttiğin gibi odanın durumu benim gittiğim hastanede de aynen öyleydi. Ben önce nörolojiye gittim sabah. Doktor denen kişi yerine geldi gelmesi gereken vakitten epey bir süre sonra.İçeri girdim ben.Annem beni kaldırıp masaya almak istedi.Muayene edecek ya hani neyim var benim diye??? Gerek yok dedi.Demedi de geveledi birşeyler ağzında.Sonra neyin var senin dedi. Skolyoz ve ona bağlı gelişen omurilik basısı dedim.Durumumu anlatmaya başladım çaresizce.Çaresizce diyorum çünkü ben anlatırken o belli ki tanıdık vasıtasıyla gelen birinin kağıtlarıyla ilgileniyordu.Bana döndü nihayet ortopedi ye git dedi.Gittik.O da baktı şöyle.Röntgen istedi hiç değilse bu seferki.Neyse onu da çektirdik.Tabii hiç bir süreç buraya yazdığım gibi kolay olmadı hepinizin bildiği gibi.Röntgeni göstermeye gittiğimizde ortopedistin orda olmadığını öğrendik ve kurulu kaçırmak üzereydik.Sonra sekreteri telefonda konuşurken duyduk ki bir arkadaşını dahiliye bölümüne götürdük.İşte o an kurula yetişemeyeceğimizi anladık.Çok üzüldüm çünkü benim tekrar hastaneye gitmem o kadar zor ki...Sonra şansımıza odaya gelen bir diğer ortopedist röntgenlere baktı ve biz kurula yetiştik.Kurul dediğimiz Jonjon arkadaşın da belirttiği gibi tuhaf bir grubun toplandığı yer.Benim belgelerim nörolojide bana bakan doktora verildi bir sebepten o beni fizik tedavinin yanına gönderdi. Ne sorunumu anlatabildim ne birşey. Onlar benim durumumla ilgili konuşurlarken hakkımda hiçbirşey bilmiyorlardı.HİÇBİRŞEY!! Çünkü nörolojik bir muayene yapılmadı.Skolyozum ölçülüp derecelendirilmedi.Geceleri nasıl yatıyorum,ne sıkıntılarım var,kollarımı ve bacaklarımı kullanmam nasıl hiç bir fikirleri yok.Bir iki kere birşeyler sözlemeye çalıştım kestiler sözümü.Madem bakmayacaksınız neden çağırıyorsunuz insanları o zaman?İnsanlara pislik gibi muamele ediyorlar.Sebebini anlayamıyorum bir türlü.Ne sanıyorlar acaba?Bize o odada öyle davrandıktan 1 saat sonra geçirdiği bir trafik kazasıyla benimle aynı konuma düşebilir oysa kendisi.Belki o özel hastanelerde özel muamele görür.Ama acılarıyla başbaşa kaldığında ya da bir hasta bezine tuvaletini ederken diğer engelli insanlardan bir farkı olmayacak.Bu gerçek asla değişmeyecek.Odadan dönüp çıkarken yüzlerine baktım.Neden onca yıl onları her gördüğümde midemin bulandığını o an bir kez daha anladım.

Üst Alt