Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Taşikardi (ani nabız yükselmesi) hakkında bilgi sahibi olan var mı?

selo46

Üye
Konular
54
Reaksiyonlar
0
Nabız durduk yere 180 lere fırlıyor. bu hastalık hakkında bilgisi olan var mı. tedavi olan var mı. şu an hasta olan var mı? ablasyon yaptıran var mı?

Bende de ritim bozukluğu var mesela her snyde bir atış oluyor bazan sankı duruyor ve atlama yapıyor

1-2-3-4-5 değilde 1-2-0-4-5 gibi bu bazan sürekli tekrarlanıyor genelde stresli gergin olduğum zamanlar oluyor

Acaba bu ritim bozukluğu sağlık raporundaki prana etkisi varmı?

selo46 Çok geçmiş olsun ara ara çarpıntı bende de oluyor. Genel olarak nabzım yüksek zaten. Süreklilik arz eden bir durumsa kontrol altında tutmak için hergün ilaç kullanman faydalı olabilir. Doktorunun bu konuda yönlendirmeleri neler?

Selam
Hormonlarla ilgili olabilir. Endokrinoloji ye görünebilirsiniz. Hormon değerlerine kan testiyle bakılır. Anormallik varsa ilaçla tedaavi edilebilir. Röntgen ve başka tahliller de isteyebilirler.

Allah şifa versin...

mihayum
Bende de bu problem vardı. Her gün en az yarım saat olmak üzere tempolu yürüyorum, şimdi nadir oluyor. Size de tavsiye ederim.

Üst Alt