Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Taşındığım site tekerlekli sandalye için rampa yapmama izin vermiyor!?

SanalHayat

Üye
Konular
88
Reaksiyonlar
8
Merhaba arkadaşlar, kiradan kurtuldum yeni bir ev aldım, aldığım ev site içinde, site girişinde rampa yok, yapacağım dediğimde, sitedeki bazı kişiler karşı çıkıyor, şikayetçi olsalar ne yapmam lazım, bide aracım var sitede otopark alanı yok, sitenin kenarında yol geçiyor, yola sıfır araçları park ediyorlar, ben o yolda kendime özel bir alan seçebilirmiyim, bunun için belediyeyemi baş vurmam gerekiyor 🙏🏻

karşı çıktıkları rampa mı
yoksa rampa yapımı için istenilen kat maliklerine düşen ücretmi ?

karşı çıkış gibi bir saçmalık yoktur
arkasında muhakkak bir neden vardır
isterseniz karşı cıkış sebebini net olarak yazın ?

Valla ben 2012 de aldığım eve taşındığımda bütün masrafları kendime ait olmak üzere kaldırımdan itibaren yeniden yaptırmıştım. Kimse de birşey demedi. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.

@Engellektuel, uygun yer var, hiç problem yok sadece keyfi, bizm geçiş yolu kapanır diyorlar fln, onlar ücret ödemiyecek ben kendim yapıyorum

@mozenalp, evet iyi insanlar önemli

Bina iskanı verilirken rampa olması zorunlu,buna rağmen binaya iskan verilmişse belediye sorumlu.

Bina çok eskiyse,bu durumda belediye sorumlu değil çünkü eskiden rampa zorunlu değildi.

Bina yönetimine dilekçe verin,tüm masrafları kendinizin karşılayacağınızı belirtin,onlardan gelen yanıta göre hareket edin.

geçiş yolu :) olaya 2 taraftanda bakalım
varsayımsal olarak gerçekte yol olarak var geçmeyen ama insanların pratik veya kısa diye kullandıkları bir yer var
deneyimlenmiş alışkanlık

bu durumlarda insanlara iyi yada kötü demek yerine kazanılan alışkanlığı değiştirmek her insan için zor bir süreç diye bakalım

o zaman devreye belediye gibi aracı kurumlar girebilir
belediyeye giedin ve durumu yasadıgınız zorlugu ve istediğiniz değişiklik sonrası oluşacak olumlu etkilerinden bahsetin,
gerekli masrafı sizin üstleneceğinizi sadece belediyeden bu işi yuklenmesini önderlik yapması için yardım istediğinizi belirtin

benzer durum cok eskiden ankarada bir tutamak için basıma gelmişti ve bu yol ile çözmüştüm :)

şikayet dili kullanmayın asla

emin olyun belediye bizlik değil vs demeden bir görevli yönlendirir ve sorunu ne size ne baskasına gore çözel olması ne ise onu yapar

@Engellektuel, geçiş yoluyla alakası yok, ölçtüm 2 m genişliğinden fazla geçiş yolu var basamaklı, bende o 2 m yolun 70 cm çok kıssa rapma yapacağım dedim öyle keyfi bazıları istemiyor.

Rampayi bilmemde usta belediyeye gitceksin il olarak oraya belirtcen engelli park yeri yaparlar

Üst Alt