Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tek böbreğimin çalışmıyor olması sağlımı nasıl etkiler?

yasminn

Üye
Konular
23
Reaksiyonlar
0
merhaba duyarlı arkadaşlarım,
malulen emeklilik için sevk edildiğim tıp fakültesinin nöroloji doktoru benden kan vermemi istedi. sonuç çıkınca doktora gösterdim ve inanılmaz bir şey oldu arkadaşlar. dr bana "hemen üroloji polikliğine git eğer çıkmışlarsa acile gir üroloğu bul. ürolog yoksa başka hastaneye git" dedi. bende sağlık raporu için olan bir saçmalık olduğunu ve nöroloji doktorunun beni başından atmaya çalıştığını düşünerek "bir sorun mu var" dedim. dr bana "sağ böbreğiniz çalışmıyor, eğer müdahale edilirse belki kurtarılabilir" dedi.
kaba olacağım ama mala döndüm. hissetmeyen, duymayan ama fiilen bir şeye benzeyen bir mal.
ben emekliliğim için gitmiştim oraya eğer sancım olupta gitseydim belki bu kadar etkilemezdi ama zaten yaşamımdaki en önemli
sorunu çözmeye çalışırken bu saçmalığın ortaya çıkması beni biraz yıprattı. ürolog tomografi istedi ve gördüklerini farklı değildi. pazartesi 9da gel ilaçlı tom. yapacağız dedi?
neler oluyor arkadaşlar? nerden çıktı bu böbrek? hayatımı nasıl etkileyecek.?
şimdiden çok çok teşekkürler

oncelıkle geçmiş olsun..şunu soyleyebilirım insan tek bobreklı de hayatını sürdürebiliyor..burda önemli olan böbreklerınızdeki hastalık nedir?eğer iki böbreğinizi etkileyen hastalık varsa sürekli takip altında olacaksınız..ve birtakım tıbbı mudahaleler olacaktır.belkide böbreğinizi alcaklar diğer böbreğin etkilenmemesi için..diğer böbreğinizde sorun yoksa, yediklerınıze içtıklerınıze dıkkat ederek sorunsuz bir şekilde hayatınıza devam edebilirsınız..

Tek böbreğin çalışıyor olması zaten yaşamı aksamadan sürdürmek için yeterlidir. Halen yarısı çalışan böbreği de kurtarma olasılıkları çok çok yüksektir. Zaman geçirmeden bir ürologa git Yasemin.

Emeklilik konusunda sorun yaşaman iyi olmuş aslında! O sayede bu rahatsızlığı erkenden fark etmiş ve belki de erken tedavi ile böbreği kurtarmış olacaksın.

teşekkür ederim Bülent Bey. mesajınızı okumuştum ama hastanede arkadaşımın telefonundan bakıp okuduğum için cevap vermeyi becerememiştim ama şunu söyliyeyim mesajınızı okumak çok iyi geldi çünkü ilaçlı tomografi ve sintigrafi sonucunu gören üroloji doktoru bana "böbreğiniz çalışmıyor, kurtarılması imkansız. isterseniz alalım ama bıktım ameliyat olmaktan diyorsanız takip edelim" dedi. normalde düşüp bayılmam gerekirken, sizin mesajınızın içimi rahatlattığı ve içinde bulunduğum durumun yaşam kalitemi çok fazla etkilemeyeceğini düşündüm ve kendi kendime "acaba emeklilikte puan verir mi ki, acaba bu gelişmeyi SGKya nasıl bildireyim" diye düşünmeye bile başladım. tekrar teşekkürler, eksik olmayın

üzülmeyin yasemin hanım bende tek böbrekle yaşıyorum halsizlik oluyor biraz nefesim kesiliyor felan,tek böbrekli dogmuşum yetiyor şimdilik bana ,ama sizin dikkatli olmanız lazım 1 böbrek iflas etti ise digerine çok iyi bakın demekki vücudunuz bunu yapıyor kontrollerinizi aksatmayın,üzülmek sıkıntı ,susuz kalmak ,yorulmak yok tabi bide tuzsuz yemeniz lazım çok geçmiş olsun:)

teşekkür ederim Allah size de şifa versin.

AMİN cümlemize İNŞALLAH.

Üst Alt