Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tek böbrek ile engeli raporu alabilir miyiz ve yüzde kaç oran verilir?

Namedrop

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Beyler bi atkadasım var 2 sene önce böbregin birini kaybetyi aldılar tek böbrekle yaşıyor rapor oranı ne verirler bilen varmi

Namedrop

Eski çalıştığım şirkette tek böbrekli bir kız personel vardı. Engelli raporun var mı? Diye sorduğumda alamadım rapor demişti.

Kanser nedeni ile alınan organlar için engel rapor oranı daha fazla oluyor galiba...
Raporu batsın ya kimse kanser falan olmasın sağlık daha önemli ama başa gelince insanlar mecbur engelli raporu çıkarıp ve emekli olmak istiyor.
Geçmiş olsun kardeşim...

Namedrop

Doğuştan tek böbrekliyim %20 oran alabildim.

Eğer diğer böbrekte boyut ve yapısal olarak sıkıntı yok ise %10 eğer boyut ve yapısal sıkıntı var ise %20 oran alınabiliyor.

Namedrop

Kardeşim kanser veya başka rahatsızlıkları olup tek böbreği ya da başka organi alınan biri %40 ve üstü engelli raporu alır diye düşünüyorum. Tek göz %32 ya da tek böbreği alınan %20 alıyor.

Ben doğuştan tek böbrekliyim olan böbreğimde %60 çalışıyor %55 rapor verdiler tek böbreğe diğerinde sorun yoksa 10 puan veriyorlar diye biliyorum

Bazı arkadaşlar da yazmış.. tek böbrekli olan kişinin o böbreğinde herhangi bir sıkıntı yok ise en fazla %10 alır.

Burada olay tek veya çift böbrekli olmak değil, böbrek fonksiyonlarının yeterli olup olmamasıdır. Tek böbrekli bir insan normal şartlarda hiç bir problemi olmadan yaşar. Eğer böbrek fonksiyonları bozuk ise tek böbrek olduğu için değil, böbrek hastası olduğu için rapor alır.

Merhaba bende eptopik böbrekliyim ve böbreklerden biri yeterli fonksiyon gösteremediği için diğerinde de genişleme var safra kesem alındı. bu durumda engelli raporunda oran kaç olur acaba? bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.

@Pa_Pi,

aynen üstad o rapor yerin dibine batsın illa istiyorlar ki hastalıktan ölelim tututanacak dalımız kalmasın ancak o zaman rapor veriyorlar sağlık elden gittikten sonra yüzde yüz rapor verse neye yarar cenabı mevlam hiç kimseyi sağlığı ile imtihan etmesin... herkese hayırlı düzgün iş nasip etsin.... ben 3 kere heyete girdim rapor alamadım...

Böbrek kanseri sebebiyle böbreğimi verdim. Yüzde 64 raporum var.

Üst Alt