Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tek gözüm görmediği ve epilepsi olduğum halde engelli raporumu % 32'ye düşürdüler!?

cemkaleli

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
17
Sağ gözüm tamamen görmemekte ve epilepsi hastasıyım ekpssden 87 aldım önlisans (genelden) sıralamam 288. bu puanım iptal olur mu ve itiraz sürecim nasıl olucak.

benim bildiğim tek göz görmeyen birine sadece %32 rapor veriliyor.

Raporum: twsu8q6.jpg

siz tam bağımlı rapor damı alamadınız?

@cemkaleli,

Eski raporun süresiz değilmiydi? Neden yenilettin? tek göz görmemeyle ilgili şöyle bir durum var, göz tamamen alındıysa %32 veriliyor fakat göz yerindeyse yani protez değilse %20 veriyorlar. Yeni rapor kriterlerine göre böyle hesaplanıyor maalesef.

Ben de engellilik oranım düşer de işimden olurum diye ehliyet yenileyemiyorum korkudan.

@rgndmr, puan kriterleri değişti mi ?

4 tane raporum var hepsinde gözden %32 verildi şuan gözüm iyileşti mide 20 veriyorlar şaştım kaldım

2008 yılında değişti diye hatırlıyorum.

bütün aldığım raporlar 2020 senesi üstüne aittir.

Tek göz kaybı %32 ama senin epilepsi rahatsızlığın ile oranin %40 üzeri olur. Atanma olunca bir sıkıntı olmaz.

bu %32 oranında puan almam ösym'deki puanımı etkiler mi ?

etlik şehir hastanesinde itiraz sürecine girdim il sağlık müdürlüklerine giderek tekrardan rapor alıyorsunuz en baştan

Son düzenleme:
Cem bey merhaba sağ gözünüz neden görmüyordu ne hastalığı vardı nasıl iyileşti bir tedavi yöntemi ve doktor varmı

epilepsi iyileşiyor mu ki neden 40'un altında vermişler anlayamadım

Her epilepsi rahatsız lığına fazla oran verilmiyor yüzde 32 oran hiç bir işinize yaramaz en az yüzde 40 olmalı

@gişeci, hocam sağ gözüm doğuştan görmüyor damarlarda sorun oldugunu söylüyorlar ve herhangi bir tedavisi şuan için yok ve görmeyen gözde kaymada mevcut

@cemkaleli,
Teşekürler bende gözünün iyileştiğini sanmıştım o yüzden sordum senin durumunun aynısı benimde sağ göz sadece ışık hissediyor benimde görmediği icin kayıyor inşallah tıpta ilerleme olurda bizde tedavi oluruz tekrar gecmiş olsun

Pek inandırıcı gelmedi bana daha rapor alalı 1 ay olmamis 2. Raporu almış ilginç sistemde gözüküyor herşey

Üst Alt