Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Televizyon programlarında işitme engelliler için alt yazı talep ediyoruz

Muzo

Üye
Konular
35
Reaksiyonlar
1
Merhabalar dostlar, yıl oldu 2019 hala tvlerde alt yazı sorununu halledemedik. sesimizi duyaramadık bu işitme engelliler fedarasyonu ne iş yapar? hiçmi gündeme getirmez? işaret dili koyuyor bazı yerlerde kardeşim işaret dili bilen var bilmeyen var işitme cihazı takanlar işaret dli bilmez bilmeyede mecbur degil. siz ALT YAZI KOYACAKSINIZ..
Avrupada canlı yayınalr bile alt yazılı biz haber bile izleyemiyoruz?

Kendisi işitme engelli olmayan veya etrafında hiç işitme engelli bulunmayanlar tarafından önemi kavranmayan, umursanmayan ve hatta itici bir şekilde dalga geçilen konu.

FOX kanal bu yönden çalışma yapıldı diziler alt yazı opsiyonu ile izlenebiliyor . Bu hizmete, TV ekranı, fox.com.tr ve FOX mobil uygulaması üzerinden erişmek mümkün. kısıtlı derecede

bir filmi açın, sesi sonuna kadar kısın ve 5 dakika izleyin. bakalım ne anlayacaksınız?
devamında altyazıyı açın, 5 dakika da öyle izleyin. tamam, sesi duymasanız da konuyu hemen hemen anlıyorsunuz, olayların akışını beyniniz bir zemine oturtuyor.

bir de, bir işitme engelliye gidin, izlemek istediği halde altyazı olmadığı için izleyemediği bir filmi altyazılı olarak verin ve yanına oturarak onun yüzündeki tebessümü, sessiz kahkahalarını, duygusallaşmasını, ağlamasını... izleyin.

üzülmeyin,ümitvar olun,bu ülkede elbette güzel şeyler de olacak...

HOŞCAKAL

Aynen öyle hocam ne var yani alt yazı koy dileyen açsın bizde hayata tutunalim ne olur? sorvivor'u sırf arada bir alt yazı geçtigi için izliyoruz ne yapalim başka yok!!

isitme engellilere TVlerede altyazi olsaydi genellikle okumayi az kullanan sagirlar konusma dilini daha aktif katilimlari olup dunyalari zenginlesip ulkenin hallerini, yasamda daha aktif rol oynayip kimbilir belkide iktidari ele gecirirler diye korkularindan koymuyorlar:eek:
o kadar duyan insanlar politikaya aktif katilim yapip ulkenin hallerini iyi bilip keseyi doldururken bari isitme engelliler uyusun, hic olmazsa onlari esek gibi calistirip uc kurus verir elinden kolayca ekmegini alirlar:p

dijital yayina gecince bizim televizyon emekli oldu. yenisini almayi ailede duyanlarda istemedi gibi. bir tane kucuk boy televizyonuda monitor kullaniyoruz biz. :eek: durmadan uzun adami izlemek icin televizyona parami verilirmis. vaktimize yazik.
bilgisayar, akilli telefon olan yerde kumanda kavgasida olmuyor boylece. kereksiz bisey televizyon su halde:eek:

Konuyu destekliyorum. Rtük ve tv kanallarına yazarak ufak da olsa bir yol alınabilir ümidindeyim.

Altyazılı televizyon

Mrhb arkadaşlar, işitme engelliyim ve hiç tv izlemiyorum daha doğrusu duyamadığım için anlamıyor ve izlemiyorum, intrenetten biraz araştırdım artık bütün kanallar altyazılı seçenek sunmak zorundaymış peki bu doğrumu uygulanıyormu ve ben nasıl altyazılı kanalları izleyebiiirim çok tşk ederim

Üst Alt