Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tembellik hastalığına yakalandım, çıkamıyorum..

Mediha

Üye
Konular
66
Reaksiyonlar
1
Çok tembelim çook bu aralar.. Ne kötü şeymiş meğer bu tembellik hastalığı.. Ağrısı yok sızısı yok amma velakin hiçbir şey yaptırmıyor insana..

Sabahları uyanmak ayrı bir işkence gibi geliyor bu hastalıkta. Hiç yataktan çıkmak istemiyor insan. En sevdiğin giysilerin rahat pijamaların oluveriyor hemen..

Gün içinde işler birikirken ben hep daha sonralara bırakmayı tercih ediyorum hep bu hastalığın yüzünden.. Tembellik hastalığı beraberinde erteleme ve ihmalkarlıkları da getiriyor hemen..

Akşamları eve gelmeden önce kafamda bin bir plan yapıyorum “ bu akşam tembellik yok, eve gidince şunu yapacağım bunu yapacağım şu kişiyi arayacağım v.s.” ama eve girdiğim an hepsi birden unutuluveriyor nedense.. Ha birde unutkanlık yapıyor bu hastalık..

Her defasında bahardandır der, mevsim geçişleri der ona yükleriz suçu ama bende bu defa tembellik hastalığını suçluyorum tamamen.. Ben masumum yine… Tembellik hastalığına yakalandım sadece bu aralar çıkamıyorum bir türlü…

aslında tembelliğin temelinde yenilgiler yatar,isyanlar ve karamsarlıklar..rüya alemi boyutsuz ve sorunsuzdur. hayatın gerçekleri tokat gibi inmiyor yüzümüze .o yüzden uyumak.. uyumak.. uyumak isteriz..ne çareki uyanmak ve gerçeğin soğuk yüzüyle karşılaşmak zorundayız.
bizi hayata bağlayan bağları güçlendirmek eksik zayıf yanlarımızı tamamlamak bize yaşanılır bir hayatın kapılarını açar.mesela iyi bir yazar,çizer olmak..iyi bir matematikçi, bir bilgisayar proğramcısı..iyi bir hafız..iyi bir güzin abla( dert dinleyen..:)) yeni hedefler hayatımızı renklendirecek bizi yalnızlıktan kurtaracaktır.

Yeni uğraşlar bulun mu diyorsunuz bana yani :) O halde bu hastalıktan kurtulur muyum?

Az daha sabret hayatım az kaldı yeni şeyler yapmaya:))

Canımcım bunun adı tembellik hastalığı değil , zihin yorgunluğu. Bu dönemler daha çok rastlanıyor, ben yazları yaşıyorum daha çok . Uzun sürmez geçer , tembellik hakkını sonuna kadar kullan ve keyfini sür. Öpüyorum :)

genelde bu hastalık bekerlarada görunme olasılığı daha vazladır tek care evlılık.:eek:1 aydır esim ist buldaydı kafa sağlamdı dert sıkıntı yoktu geldı sabah08 kalkıs saatı;) 2 aydır 11 di.sabah kalkıs saati.yeyib içip yatıyodum :cool:

bende aynı hastalığa yakalnadım :D tembellik hastalığından memnunumda dostlarım memnun değil :D

Hz. Muhammed (s.a.v.) de, namazlarının sonunda el açıp Allah'a dua ederdi. Çeşitli kötü, yanlış, zararlı ve istenmeyen şeylerden Allah'a sığınırdı. Bunlardan biri de tembelliktir. "Ya Rabb'i, tembellikten sana sığınırım." derdi (Buhârî,

Kur'an ve sünnette bu şekilde tenkit edilen tembellik, insanların dünya ve ahireti için zararlı olan bir şeydir. Başarısızlığın başlangıcıdır. Onun için İslâm dini insanları tembellikten sakındırmıştır. Aynı zamanda bütün peygamberler insanları tembelliğe karşı uyarmışlardır. Tembelliğin zıddı çalışkanlıktır. O da inanan insanların şiârıdır ve her türlü başarının yolu, çalışkanlıktan geçer. Bütün peygamberler, çalışmayı emretmişlerdir.

Onun için arkadaşalr böyle çokta kolay bir konu gibi uzatmayalım bu hastalığı lütfen:)) hemen def edelim başımızdan..

Üst Alt