Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tendon transferi için doktor önerileri..?

hissizlikhissi

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar 2007 yilinda gecirdigim kazada omuriligimde kiriklar oluştu ve bazi sinirlerim zede aldi. Gecirdigim ameliyatlar ve uzun süreli fizik tedavilerden sonra çok şükür yürümeye başladım. Suan 25 yasindayim ve yaklaşık 5 yıldır ayakkabilarim icine girdigim afo cihazlarla yürüyorum. Iki ayak bilegimdede düşük ayak var. Ayak bilegimi kaldirmaya yarayan kaslarim işlevini yitirmis bir durumda. Daha önce ankara ve adanada gittigim doktorlar yapılacak birsey olmadigini soylediler. Suan istanbulda üniversite okuyorum ve bu konuda doktor arastiriyorum. Yardimlariniz icin şimdiden teşekkürler

Geçmiş olsun,

Daha önce bu başlıkta yazmıştım...

http://www.engelliler.biz/forum/sag...trodez-ameliyati-olan-var-mi.html#post1550327

Fakat doktorumu bu başlıktaki arkadaşa araştırma sonucumda Bursa Uludağ Ünüversitesinde görev yaptığını öğrendim..

http://www.engelliler.biz/forum/sag...k-cerrah-onerisi-olan-var-mi.html#post1574704

Femurum da bulunan platinin arasına sinirimi sıkıştırdılar,sağ kol tibia bölgesine platin takıldı sinirimi sıkıştırdılar ve elim pençe şekildeydi.Önermiş olduğum doktorum platinlerin arasından kurtardı ve el parmaklarıma tendon nakli uyguladı..Eskisinden çok çok daha iyi durumdayım,kendi ihmallerim sonucu daha iyi olabilirdi diyorum..

Gidip gelme sorununuz yok ise bir görüşün isterseniz..

Teşekkür ederim gönülyarasi sizede geçmiş olsun. Benim ayagima ortopedi bölümü bakıyor. Daha once Adana başkent hastanesinde sağ ayak bilegime tendon transferi yapildi ancak doktorun ilgisizligi yüzünden güçlü bir kas kullanılmamisti. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden prof. Nazif Bilseli gördüm ona gitmeyi düşünüyorum ama tendon transferi ilgi alanı mi bilmiyorum . Bu arada daha önce prof Mumtaz Alpaslana gittim hacettepe üniversitesi hastanesinde kesinlikle kimseye onermiyorum.

Teşekkür ederim yardiminiz için plumeria

Oğluma reçete ile verilen iğnenin yanlış uygulanması sonucu 10 şubat gibi düşük ayak oluştu.Biz bunu fark ettik iğne yapılan yere sorduk 10-15 gün bekleyin dediler.Bekleme süresinden sonra bir düzelme olmadı hastaneden randevu felan derken mart sonunu buldu doktora gitmemiz.Kağıthane devlet hastanesi şişli etfal hastanesine emg için sevk etti.Şişli etfal 30 nisan a gün verdi.Bu arada iğne yapan özel polikilinik tarafından özel bir görüntüleme merkezinde emg çektirdik sonuç çok kötü çıktı.1 ay günde 1 saat fizik tedavi gördük ve afo verildi.Fizik tedaviye giderken şişli osmanoğlu hastanesinde ortopedi doktoru kut bey var çok tanınmış.ilk 3 aylık süreyi geçirmeyelim ameliyat edelim dedi.Bir ayın sonunda tekrar özel polikilinik bizi emg ye gönderdi .İlk emg ye göre %20 bir iyileşme var dedi.Biz fizik tedavinin kısa sürdüğünü belirttik devlet bu kadarını karşılıyormuş.Balat hastanesinde bir tane nörolog bulduk bu doktorda kesinlikle ameliyat olmasın daha kötü olur dedi.Şişli etfalden de bu arada emg çektirdik yazanlar şöyle...

bu inceleme hastanın kooperasyonu yetersiz olduğu için kısıtlı yapılmıştır.
sağ perenoel sup .duysal yanıtı kayıp.sağ paroneal bkap amplitudu düşüktür.
sadece sap biceps femoris kısa basında iğne emg si yapılmış,devervasyon potansiyalleri gözlemlenmiş,kası yaptırılamamıştır.
bu bulgular sağ siyatik sinir perenoel divizyonunda tutulum ile uyumludur
yani durum böyle ne demek istediğinide anlamadık zaten çocuğa bir ayda 3 defa emg yapılınca haliyle çığlık çığlığa kalıyor.
Her kafadan bir ses çıkıyor kimi dinliyeceğimizi şaşırdık

Sabancı Baltalimanı Kemik Hastanesini tavsiye ederim. İstanbul Avrupa yakasında. Ortopedinin alt birimi olarak ayak bileği ile ilgilenen bilim dalı var. (Belki bir umut olur, Umudunuzun yeşerip hayatınızın mutluluk dolması dileğiyle)

Kardeşim sağol herkes birşey öneriyor ama bize eşekten düşen biri lazım tabiri caizse.
Buna çözüm bulan biri lazım,herşeyi deneme şansımız yok,hasta olan daha çocuk herşeyi denemeye gelmiyor

Merhaba polat bey çok geçmiş olsun benim yaşımdan dolayı şansım biraz daha azdi ve fizik tedaviye geç başlamanın verdigi talihsizlikler. Çocuğunuz kaç yaşında bilmiyorum ama fizik tedaviyle müdahale edilebilecek durumda olabilir. Düşük ayak tanisinda ilk koşul fizik tedaviyle giderebilmektir. Ve rapor alabilirseniz fizik tedaviyi surdurebilirsiniz. Bir süre daha fizik tedavi gormesinde fayda olur diye düşünüyorum. Ve kesinlikle ameliyat yaptirmaya karar verdiginiz zaman doktorunuzu cok iyi arastirin benim gibi hüsrana ugramanizi istemem inşallah çocuğunuz en yakın zamanda eski sağlığına kavuşur Allah yardimciniz olsun.

hissizlikhissi

Oğlum 9 yaşında
Ameliyat şuan düşünmüyoruz dediğiniz gibi ağırlıklı olarak fizik tedaviye bakacaz ama fizyoterapistler bile mutlaka bir hasar kalır diyor

Üst Alt