Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tendon transferi yapan hastaneler..?

ksk2000

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
arkdaslar sekel sag hemiparezi hastalıgım var bir iki forumda okudugum kadarıyla tendon treansferi ile biraz ilerleme oluyormuş (anladıgım kadarıyla )
ben bu tendon transferini hangi hastanelerden sorabilirim hangi hastaneler ve hangi bölümler bu tendon transferini yapıyor ssk lı olarak gidecem
tendon transferi nedir bu konuda bilgisi olan veya ameliyat olan arkadas var mı
şimdiden tesekkurler

Google'ladım:)
TENDON: Kasların kemiklere yapışmasını sağlayan yapılar.
TENDON TRANSFERİ: Manuel kas testi ile 4 ve üstü değerindeki kaslar eksik olan hareketleri sağlamak için transfer edilir. Kas transpozisyonu için ideal yaş 4-10 yaş arasıdır.

ACIBADEM HASTANESİ Üst Ekstremite Cerrahisi Servisinde el cerrahisinin geç rekonstrüksiyonuna yönelik; travma ve kireçlenmeler sonrası, doğumsal, nöromusküler hastalıkların ve tümöral durumların çözülmesinde el bileği-dirsek artroskopisi, küçük eklem protezi uygulamaları, tendon transferleri, mikrocerrahi doku transferleri de yoğun olarak yapılmaktadır.
Geçmiş olsun

Ben tendon ameliyatı oldum,
Sağ el parmaklarımda pençeleşme vardı vede güçsüzlük mevcutdu,
Tendonları bir birine bağladılar güçlensin diye,faydası oldumu evet oldu eskisinden çok daha iyi ve rahatım.
Ameliyata girmeden önce doktorum eğerki tendon hasarlı ise bacağından alıp ek yapacağını söylemişti ama ameliyatda tabi herşey değişiyor,tendon fazla hasarlı olmadığı için tendonları bir birine bağlamışlar.
Ankara'da Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde oldum kim yaptığına gelince Plastik Cerrah benim zamanımda Docent'di şimdi Profösör oldu vede hatayda bir hastaneye gitdi bulurum derseniz eğer ismi Mehmet Oğuz YENİDÜNYA Japonyada bile nam salmış doktordur ameliyata kendisi giriyor ben kendi adıma konuşuyorum hiç düşünmeden canımı teslim edebileceğim doktorumdur.
İnş işinize yarar.

tendon transfer amaliayatında ne kadar ücret ödenmektedir bilgisi olan var mı?

Özel hastanede mi olmayı düşünüyorsunuz ?

Bu ücreti kimse bilemez ki...

Merhabalar 6 hafta önce bende 3lü tendon transferi amelyatı oldum atel 6 hafta durdu dün çıkardılar şimdi fizik tedaviye başlıyacağım bu fizik tedavinin süresi kaç ay uygulandı size ?

Üst Alt