Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tereyağı bipolar bozukluğu hastalığını bitiriyor mu?

Konular
36
Reaksiyonlar
8
Geçenlerde forumda bir arkadaş paylaşmıştı tereyağı yemek bipolar bozukluğu gerçekten bitiriyor mu merak ettim 3 aydır sabahları kahvaltida yiyiyorum.gercektende kendimi çok iyi hissediyorum bende bipolarim bilgisi olan var mı?

Pek inanmadım bence😄

Hocam bipolarim bu günlerde çok neşeli hissediyorum acaba mevsimsel geçişlerde miyiz bipolar olarak.

@Reborn,
Balık çiğ yumurtası yemeyi düşününce itici geliyor hocam..
100 lük rakının fiyatına baktım 1290 TL
Havyar ile rakı arasında ki fiyat farkı ne kadar acaba?

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu tür şakaları birakinda tedavi yolu kullanmış olduğunuz ilalardir ayrıca insanın motivasyonu önemlidir.bir diğer öneri ise bir işle meşgul olmaktır.bos boş olmaz.bos olursa insanın kafası hem mantıksız işlerle meşgul olur tıpkı foruma yazılmış olan çözümler gibi

@Mustafa 1972,

Abi doğada ki her doğal şey bir nevi ilaç değil mi , tereyağı yiyelim bipolardan kurtulalım ilaca gerek yok gibi bir düşünceye sahip olan var mı bilmiyorum...
Herkes bilir ki kimyasallar henüz yokken insanlar ilaçlarını doğadan karşılıyordu...
İlaç ihtiyaçlarını doğadan karşılayan insanların binlerce yıllık deneyimi kimyasal ilaçlara önderlik yapmıştır.. Yol göstericisi- hocası olmuştur..

Aydın insanlar sağlık konusunda çok hassas oldukları için sigara ve alkole gelen zammı destekleyeceklerdir diye düşünüyorum... Sonuçta sağlığa zararlı ...
Bir ikincisi de yine aydın anti-amerikan - antikapitalist insanlar usa üretimi sigaraların ülkemiz pazarında yer almasındansa insanların tütün içmelerini destekleyeceklerini düşünüyorum..

Bir gün havyar yemeyi düşünürsem işe önce balık yetiştirmekle başlayacağım..

Cihân bâğında ey âkil budur makbûl-i ins ü cin. Ne kimse senden incinsin ne sen kimseden incin

@OturanBoğa Lütfen , size göndereceğim dm yi okur musunuz..(Bu konu ile alakalı değil)

bipolara iyi gelen besinler sunlar hocam test edildi

omega3 / balık
sebzeler
dengeli oranda tuz ne fazla ne az kullanman lazım tavsiyem kaya tuzu
beypazarı sade soda buda sahsi kullanımım ıcındeki magnezyum ve mınerallerden dolayı tavsıyemdır
probiyotik içeren besinler yada hap (bagırsagın ne kadar saglıklı olursa beynınde o kadar olur)
günlük dozda multi vitaminler(ben 1 er gun aralıklarla haftada 3 defa sadece kullanıyorum)
illa ekmek yiyeceksen ekmeksiz yapamıyorum diyorsan tambuğdaydan şaşma

duygu durumuna gore çaylar kullanabılırsın melisa, ıhlamur vs

aklıma bunlar geldi sımdılık

@aydünyavaz,

yazmayı unutmusum soda ıcınde belırlı oranda tuz var. abartmadan ıcmek lazım. yada ona gore yemege tuz atmaz 2 tane ıcersın. 3. yu tavsıye etmem ıshal yapabılıyor.

Tereyağını bilmem ama düzenli ve dengi beslenmek benim kendi tecrübelerime göre çok önemli. Özellikle uzun süre aç kalmak insanda stres faktörü oluşmasına neden oluyor.

Eee oruç tutmak faydalı diyorlar yani mide kendini dinlendiriyor ve bağırsaklar temizleniyor. Aslında haftanın bir günü hiç yemek yememek lazım. Sadece su içmek yeterli olur.

Alman doktorlar yıllarca süren araştırmalar sonucunda haftada 2 gün diyet yapmanın sağlığa faydası olduğunu belirtmişler, bizde diyoruz ki Peygamber efendimiz sav 1400 yıl önce Pazartesi ve Perşembe günleri oruç tutmamızı tavsiye etti, eğer sünnete göre yiyip içsek hiçbir hastalık kalmaz bi iznillah

@kuloglu 52,

Ben her p.tesi yemek yemiyorum ve sadece su içiyorum. Şeker,kalp, tansiyon ve ilaç kullanmayan herkese tavsiye ederim. Su ve yeşil elma yiyorum.

Havalar çok sıcak bu aralar yoksa içmem yani...

Üst Alt