Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Terk-i Diyar

zerdali

Üye
Konular
18
Reaksiyonlar
0
Hatıralarını bir bavula koyup terk-i diyar edersin bu şehri, gitmek istersin, bazen kaçmak, bazen kendini bulmak, bazen de unutmak için. Tüm sevdiklerini arkanda bırakarak gidersin, umursamazsın geride bıraktıklarını sadece gitmek vardır aklında. Durdu yüreğim susarak gözlerinin istasyonunda, kendime vardım duvarlara çarparak. Çıkmazlara gizledim acıtan yalnızlığımı, çıkardım ellerimdeki yaban güllerinin dikenlerini. Bıraktım eski aşkları tren raylarına, belki bir tren istasyonunda yalnızlığım ve ben koyulduk yollara. Terk-i diyarlara yol aldık…

Diyar değildir dertlerin sebebi, diyar değildir yalanın, zalimin müsebibi. Tüm diyarlar birbirine benzer, onları farklı kılan içindeki insanlardır. Başka diyarlardan korkarım, gidipte dönmemekten değil, dönüpte eskiyi bulamamaktan değil, yalan dünyaya yenilmekten kendımden korkarım.

Son düzenleme:
Tebdil-i mekanda ferahlık yokmuş aslında ... :eek:

Üst Alt