Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Teşhis edilmemiş bir kas hastalığım var. İlginç bir dünya..?

34m

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
buraya ilk kez başlık açıp ilk kez yorum yazacağım.öncelikle herkese merhaba.başlığın adından da belli olduğu gibi ilginç bir dünyada yaşıyoruz.henüz teşhis edilememiş bir kas hastalığım var.her zaman halime şükrediyorum.ağrılarım olsa da bir şekilde hayatıma devam edebiliyorum.gezebiliyorum.(omuzlarımda ve bacaklarımda ağrılar var) ama içimdeki beni kimse göremiyor.belkide görmemeleri daha iyi.insanların özeli olmalı.başka hastalıklarım da var.istanbul'da yaşıyorum.36 yaşındayım.bekarım.evlenmeye biraz uzağım.çünkü sağlıklı bir insan ile evlenmek her zaman zor.içimizden evlilik yapanlar vardır mutlaka.onlara sözüm yok.ben kendi açımdan böyle düşünüyorum.

buraya yazmamdaki amaçlardan biri istanbul'da işinin ehli bir nöroloji doktoru önermenizi rica ediyorum.tabi kaslar ile ilgili bir uzmanlık daha varsa beni aydınlatabilirsiniz.

ayrıca istanbul'da yaşayıp evlilik düşünen benim gibi durumda olan bir bayan varsa tanışabiliriz.bunu ciddi olarak söylüyorum.çünkü halimizden yine kendimiz gibi biri anlar.ailemiz bile zamanla bizden uzaklaşıyor.iyi bir eş dünyalara bedel diye düşünüyorum.

34m

Kas-sinir yani nöromüsküler hastalıklarda ağrı hastalığın kendisinden kaynaklı bir belirti değildir ya da çok ama çok azı öyledir. Ancak nöromüsküler hastalığın oluşturduğu bir dejenerasyon varsa bu, yani ağrı mümkün olabilir.

İstanbul'da İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi'ne gidebilirsiniz.

hocam benim kas rahatsızlığı avelox adlı antibiyotiği kullandıktan sonra oldu.kas ağrısı bir belirtidir diyorsunuz sanırım.

Bende kas hastasiyim ve teşhis edilemedi henüz .. 3 kez emg biyopsi ve hatta dün sonucunu aldığım gen testim. . Çok şükür ki genetik değilmiş fakat hâlâ teşhis edilemedim 3 yıl oldu bedenen ruhen de yoruldum artık .. umarım tez vakitte teşhis konulur geçmiş olsun

Ersin Tan idi . Ama şimdi yeni bi doktor arayisindayim

Mazhar Osman hastanesinde Doç. Dr. Aysun Soysal var.

Hangi sehirdedir o hastane ben artık özel hastane falan istemiyorum

İstanbul imis malesef gidemem oraya Ankara'da falan yok mu bana en yakın orası

Mminem

Ersin Bey alanında iyi bir doktordur. İlginç teşhis koyamaması.

Evet çünkü ben ilginç bi vakaymisim 😊

Simdi elimde gen testin sonuclari var Ersin Beye götürüp goturmemekte kararsizim . Kararsizligm sebebi ise çok sert ve negatif olması

Mminem

Bu alanda çalışıp da sert olmayan nörolog veya hoca pek azdır. Hele profesör olmuşlarsa insan soru sormaya bile çekiniyor. Yine de mesleki becerisinden ve bilgisinden yararlanabilmelisiniz. Baktınız olmuyor siz de sert yapın :eek:

Valla yaptimmmm fakat ise yaramıyor çok pis tırsıyorum artık 😅 o yüzden başka doktor arayisina girdim en son ben telde bi azarladiiii yok yere bide

Ama evet alanında çok iyi farkindayim bilincindeyim yine de kafam karma karışık

Banada durumuma göre spastik paraparazi dediler taramalar tertmşz ama bacaklar çok güçsüz

geçmiş olsun kas hastalıkları ne yazıkki böyle.benimde emg ile biyopsi farklı çıktı uludağ üni,çapa üni,cerrahpaşa üni gittiğim yerler ama kimse bişey diyemiyor.kolay değil tabiki.

nere gıdersenız gidin isterse dünyanın en ünlü bilgili dr olsun.kas hastalıklarının tedavisi bilinmiyor o yüzden drlere gidip maddi manevi yıkıma uğramayın.gücünüz nispetinde fizik tedavi yapın.olabildiğinizce kaslarınızı yormadan egzersiz yapın hareket edin.sakın ama sakın tedavi ederim şöyle ederim böyle ederim diyenlere gitmeyin öyle diyenler benim nazarımda şarlatandır.dünyada az buz kas hastası yok tedavisi çıksa duymayan kalmaz.

Bende düşük ayak sendromu olarak başladı .. parmakları yukarı kaldırma fonksiyonu yok onun dışında başka bi yerimde biseyim yok çok şükür .. fakat bi ayakkabı terlik bile kaldıramiyorum

Üst Alt