Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Testislere gelen en küçük darbede bayılmak!?

disturbedeksi

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Selamın aleyküm ben bir şey sormak istiyorum,

14 yaşındayken okulda İstiklal marşı okunduğu sırada öndeki arkadaşım kitabın sert köşe kısmı ile testis kismima vurdu darbe sağ testisin tam üzerine geldi o anda bir sızlama hissettim ve bayilmisim gözümü açtığımda hastanedeydim.

Bu olaydan 3-4 gün sonra evde idrar yaptıktan sonra sağ testisimi aşağı yukarı hareket ettirirken yine bayilmisim.

Şimdi de o kısımda bir hassaslık var yani olaydan sonra şişme, kızarıklık, kanama olmadı doktora da gittik eliyle muayane etti ağrı var mı felan tarzında sonra herhangi bir problem yok dedi ama sanki azıcık sert şekilde vursam bayilacagimi hissediyorum.

Sormak istediklerim:
1. Testise gelen herhangi bir darbe sonucunda bayılmak normal mı değil mı?

2. diyelim ilk bayılmam darbeden kaynaklandı ama ikinci bayilmamin neden kaynaklandığını bir türlü anlamadım durup dururken oldu sizce neden olabilir önemli bir sorun olabilir mi bir açıklama bulamadığım için endişe ediyorum

3. Hassaslık olayı herkeste aynı mı ya bilmiyorum sag testisim darbe yemişti ama sol testise de hafif tokat vurur gibi yapınca ağrı sızı karışımı bir şey hissediyorum. Biraz sert vursam bayılırım kesin bunlar normal mı değil mı anlamadım.

Bayılmak derken de direk gözlerim kapanıyor bilinç gidiyor anestezi yemiş gibi oluyosun.su an 27 yaşındayım onlardan sonra bayılma olmadı da kafama takıldı bazen acaba önemli bir problem oluşmuş olabilir mı tarzında endişe ediyorum ve korkuyorum, hatta bu bölge ile ilgili çok korkuyorum ve örneğin şu an bunları yazarken de tansiyonum düştü hafiften

Allah rızası için yardım eder mısınız?

Acıdan bayılmayı anlarım ama testise vurunca acı hissedersin. Bayılma ihtimali yok benim bildiğim. Acıdan bayılma ise bilemem. Ama bence öyle oldu ise başka bir sebep vardır. Bir doktora sor istersen.

Öncelikle geçmiş olsun.Tahmin ediyorum ki yaşadığın şeyi forumdan birinin yaşaması çok zor bir ihtimal.
Bu sorularının cevabını bir uroloji uzmanı verebilir.Çok tereddüt içindeyse bir sürü tetkik var renkli dolpler falan.Bence kafanızın rahatlaması için bir üroloğa görünün.

MuratcnDMR

İşin sıcaklığı ile birlikte doktora gitmiştik doktor el ile muayene yaptı çeşitli yerlerine baskı uyguladı ve ağrı var mı dedi ben de olmadığını söyledim herhangi bir şeyin yok dedi, doktor o müdahaleyi yaparken de tansiyonum düştü içim dışıma çıktı.

Bayılma nasıl oldu söyle söyleyeyim testis ani olarak sıkıştı ve çok fena bir sızı hissettim yani muhtelemen sizin dediğiniz gibi acıya dayanamayıp bayilmis olabilirim yani bu durum normal mı değil mı şimdi onu anlamadım

Ayrıca daha sonra da bayıldım ama ağrı yokken sadece testisi yukarı doğru kaldırdım gözlerim kararmıştı uyandığımda 2 3 dakika geçmişti ondan sonra da olmadı bı daha ama endişe ediyorum hocam acaba bir şey mı oldu ya da başıma bir şey mı gelecek vs. tarzında

Sugaremro

Hocam o zaman olayın sıcaklığı ile doktora gitmiştik ama el ile muayene edip herhangi bir problem yok demişti yani ondan sonra bayılma gibi bir şey olmadı ama endiseleniyorum

Acıya dayanamayan her insan bayılır yani normal bir şey Ama acının sebebini de bilmek lâzım. Ve sızı da acının bir türüdür. Acı vücuda bir zarar geldiğinin göstergesidir bildiğim kadarı ile. Tansiyon düşmesinin sebebini bilmiyorum. Sızı hissetti isen iyi bir şey. Sinirlerin ve testislerin sağlam demektir.

Üst Alt