Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tibia (kaval) ve fibula kemiği kırılması ne kadar sürede iyileşir?

bozkırlı42

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Selaymün aleyküm
27.03.2016 da araç çarpması sonucu tibia ve fibula kemiğim kırıldı. öncelikle platin takılarak tedavi sürecine baslanıldı belli bir zaman sonra enfeksiyon olustu ve kaybetmek için antibiyotik tedavisi uygulandı
ve platinin çatlaması sonucu 06.09.2016 da ikinci ameliyatımı oldum, platin alınıp fixatör taktılar 08.12.2016 da fixsatörü çıkardılar.ve doktorum kemigin kaynama belirtilerini çok yavas oldugunu söylüyor ama ne yapmamız gerektigini sordugumuzda bekliyecez diyor yeme içme hakkında sordugumda standart yeme içmene devam et diyor sizce kemigin kaynamasını nasıl hızlandırabilirim ne kadar bir süreçte kaynar nezaman ayagımın üzerine basabilirim yarmdımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler.

Selam bozkırlı42. Benimde fibula ve tibia kemiğim kırıldı. 3 kırık var bende. Ameliyat oldum, platin takıldı. Engelden dolayı kaynama süreci fazlasıyla uzuyor. Dr. banada aynısını söyledi, beklememiz gerekiyor dedi. Kaynamayı hızlandırmak için, süt ve süt ürünleri, bol bol yeşillik yemelisin. Birde sigara içiyorsan bırak. Ben bıraktım, kaynamayı geciktiriyormuş. Benim kırılalı 16 ay oldu. Sabrediyorum. İnşallah 2 aya kadar tamamen basabileceğim. Geçmiş olsun. İyi akşamlar...

Nuri Özgür öncelikle sizede geçmiş olsun sigarayı hiç kullanmadım hayatım boyunca inşallah kulanmam. dediginiz gibi süt ve süt ürünlerini ve yesillik yiyorum ayrıca doktorumun verdigi kalsiyum ve d3 vitamin haplarını kullanıyorum iki gün önce kontrole gittim doktorum kaynama belirtileri hızlanmış dedi inşallah 1 ay sonra da olumlu sonuç alırsam tek koltuk degnegini yardımı ile basacakmısım Allah izni ile inşallah tez zamanda desteksiz yürürüz...

Tibia kırıkları en zor iyileşen kırıklardır. Sabırlı olmak lazım.
Beslenmeye de dikkat etmek gerekir. Özel bir besin türü yemekten ziyade sağlıklı beslenmek daha önemlidir. Kansızlık durumuna da dikkat etmek gerek.

beslenmeyle hiçbir alakasıyok siz kemik çorbası içerek kemik kaynatamassınız veya süt rürünleri yiyerek kemik kaynamaz burada önemli olan normal beslenin dengeli gerisi boş ben o bahsettiğiniz kemikten uzatma amaliyatı oldum ve o kemik 7 santim uzatildi ve vucut bu 7 santim boşlugu 6-7 ayda doldurdu ve kaynadi doktorlarin doğru mudahalesi önemli iyi bir ortapedi uzmanına surekli gitmenizi öneriririm

Üst Alt