Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tibia ve fibula kırığı iyileşme süreci hakkında deneyimlerinizi yazar mısınız?

Semjeito

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar arkadaslar ben bacagimdaki carpikliktan dolayi 23/06/17 de ameliyat oldum.Eksternal fiksatör takildi ve ayarlama tam bir ay sürdü simdi kaynamasi icin beklemedeyim. İlk zamanlarda bastonla daha rahat yuruyordum fakat ayarlar bittikten sonra bastigimda cok siddetli agri yapiyor. Tibia ve fibula kirigi hakkinda iyilesme surecini paylasacak biri varmidir acaba ?

Anladığım kadarıyla suni olarak kemiğinizde kırık oluşturuldu. Kemiğin olağan halini alması için araya kaynama esnasında boşluğu kapatacak materyal konuldu ve ekternal fikzasyonla dışarıdan sabitlendi. En azından eskiden biz böyle yapardık (veteriner hekimim yanlış anlaşılmasın) Genel kaynama bazı şartlara bağlı yaşınız, sigara içmeniz gibi...

2 ay normal kaynama süresi, 1 ayda ufak ufak ağırlık verdiğinizi varsayarsak 3 ay da kaynamanın tamamlanması gerekir. Son 1 aylık sürede yük binmesine bağlı kaynama sorunları olmazsa 3 ayda işlem tamamdır diye düşünüyorum. Ancak ilk yük binme döneminde iyileşme sorunları olup olmadığını mutlaka kontrol ettirin. Ağrılarınız varsa gayet normal.

NOT:Tamamıyle mesleki ve kendi kırıklarımdan yaşadıklarımla böyle bir yorum yaptım.

Bende 4 ay önce ameliyat oldum tibia ve fibula kırığı için platin takıldı şuan degneksiz yürüyorum topallayarak tabi henüz tam iyileşmedi maalesef misal en fazla 150 metre yürüyom sonra ağrı yapıyı

Üst Alt