Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tip 2 diyabet hastaları nelere dikkat etmeli?

• Konbuyu başlatan kutup yıldızı
  • Başlangıç tarihi
K

kutup yıldızı

tip2 diyabet hakkında bilgisi olanlar hastalık hakkında bilgi verebilirlermi?mesela tip2 den tip1 diyabete geçiş olabiliyormu?nelere dikkat edilmeli?iyileşme durumu varmıdır v.s...tek dozluk insülin kullanıyoruz şuan ilerde onu bırakma gibi durum söz konusu olurmu?daha çok kafamda sorular var bunları bilgisi olanlarla yazışmak isterim.

benim bildigim inisülün hastalari normale gecemiyo bende 1 hafta kullandim ama doktor hatasi yüzünden son anda hapa gectim inisülün kullananalar sanirim gecemiyo bildigim kadari ile

ama kısa bir eğitim vermişlerdi.orada gidiş hata göre hapa geçilbilecegi anlatıldı.siz bile 1 hafta kullanımdan sonra hap kullanıyorum diyorsunuz

tip2 hakkında bilgileriniz ne derece doğru bilmiyorum ama bana doktorun anlattığı sizin anlattığınızda çok farklı.tip2 şeker genelde yaşlı hastalarda görülen bir şeker türüymüş.çocuklarda çok rastlanmayan bir durummuş.pankreas yaşlanınca tembelleşirmiş çalışmaz degil yani o durumda yavaş çalıştığı için vücudun şeker ihtiyacıda yeterli gelmiyormuş doğal olarak.biz tek doz insülin alıyoruz oda akşamları.öyle iştahımızda fazla yok.aksine zorluyorum tüm sorunum o.

Tip 2 Diyabet Tedavisinin Esasları Nelerdir?

Birinci basamak tedavi planında medikal beslenme tedavisi yani beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi, yaşam tarzının değiştirilmesi, egzersiz programlarının uygulamaya koyulması yer almaktadır. Eğer, bu tedavi planına uyulmasına rağmen kan şekeri normal sınırlar içinde tutulamazsa ağızdan hap olarak alınan şeker düşürücü ilaçlar tedaviye eklenir. Ancak bazı Tip 2 diyabetliler kan şekeri düzeyini normal sınırlar içinde tutabilmek için insüline ihtiyaç duyulabilir. Bu durumlarda uygun dozda yapılan insülin enjeksiyonları ile tedavi desteklenir.

Ağızdan şeker düşürücü hap veya insülin tedavisi alan Tip 2 diyabetlilerin haftanın belirli günlerinde kan şekerini ölçmeleri son derece önemlidir.

Üst Alt