Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tip 2 diyabet ve hipertansiyondan engelli raporu alabilir miyim?

xeal

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
1
Merhabalar,
12 yıldır tip 2 diyabetim, yakın zamanda hap tedavisi ve İnsülin'e geçirdi her ikisini kullanıyorum
Levemir flexpen ve hap olaraktan janumet 1000 mg kullanıyorum ve kolesterol ve triglıserid referans değerlerinin üstünde
ve en son 2 ay önce yaptığım testlerde hipertansiyonum olduğu ortaya cıktı
tansiyon ilaçi coveram 10mg/5mg kullanıyorum ayrıten idrarda protein kaçağı cikti hipertansiyondan dolayı.
ayrica sol ventrikül hipertrofisi de hipertansiyondan dolayı mevcut.

tahmini engel oranim ne olur?

ve ilk heyet'e girecegim orada tekrar test vb yapiliyor mu yoksa enabiz uzerinden mi bakiliyor eski sonuclara.

@xeal

Tip 2 diyabet %20
Tip 1 diyabet %30
Ht %10

Hadi tip 1 diyabet üzerinden yorumlayalım.

30+10=%37

Diğerleri dikkate alınmaya bilir.

Tekrar test yapmaya gerek duyulursa evet.. isteyebilirler.

Heyete girin.. diğerleri de dikkate alınabilir.

Sonuçlarınızı görmediğim için yuvarlama bir hesap yaptım.

@xeal, geçen ay raporumu aldım.
Tip2 + Kolestrol 28 puan
Hipertansiyon 10 puan
38 yapıyor. Baltazarda göre hesaplanirsa 33/34e düşer. %40 barajını geçmek için başka birşeyler daha bulmalısın

Fıtık olabilir
Uyku apnesi
Obezite
Koah ,astım v.s bunlardan biri varsa garantilersin.

Fıtık
Uyku apnesi
Obezite
Koah ,astım

Bunlar aramayla bulunuyor mu?🙂

Bence o saydığın hastalıkları bulmasın..yada o hstalıklar onu bulmaz inş.. çekemez;insan oğlu aciz.

Rapor için hastalık davet etmek gibi bir şey olmuş bu...pes doğrusu🙄

@oxzd,

@OğuzHan112, Allah korusun kimse hasta olmasın Rabbim herkese şifa versin ama benim burda demek istediğim arkadaşın o rahatsızlıkları ile %40 alamıyor. Varsa başka bir rahatsızlığı eklesin anlamında söyledim

5 yaşımda sol kolum dirsek tarafı kirilmisti ağır bir şey kaldıramıyorum sızlama oluyor. bundan dolayı ekstra puan alabilir miyim? @OğuzHan112

Üst Alt