Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tiroit için ne oranda rapor veriliyor?

addison789

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
3
6 aydır 50 ml euthyrox ilaç kullanıyorum sadece trioitler için ne kadar oran veriliyor bilgisi olan varmı

Ben de 15 yıldır euthyrox kullanıyorum. Benden tiroid ultrasonu ve hormon testleri istenmişti.
Ömür boyu ilaç kullanmam gerektiği ve ilaçsız değerlerim düzelmediği için Hipotiroidizim tanısıyla %10 oran verdi endokrinoloji birimi.

@izotonik, heyete o gün girince 4-5 branştan giriyorsun doktora ve o gün oran veriliyor ultrason hemen çıkmaz ki daha sonra mı verelim dediler raporu ve devlet hastanesinde endokrinoloji yok ki dahiliye var diye biliyorum

@dreamfail, ilacı ne kadar kullanarak heyete girdiniz kardeşim kısa dönemde kullanarak mı vermedi acaba normalde verilir tiroitden

@addison789,

Haşhimoto direkt 10 ,çünkü otoimmün bir durum.
Hafif hipotiroid var ise, yorgunluk saç dökülmesi düzelsin diye düşük doz hipotiroid ilaç alanlara oran verilmediğini gördüm. Bende Haşhimoto var, 200mcg alıyorum. 10 veriliyor yine

@addison789,

Benim gittiğim eğitim ve araştırma hastanesinde endokrinoloji bölümü vardı. Raporda yer alan dahiliye branşı doktoruna derdimi anlattım o beni endokrinolojiye sevk etti.

Ultrason için 2 gün sonra randevu verildi. Kanları aynı gün verdim. Hepsinin sonucu çıkınca kontrole gittim raporuma ekleme yaptı.

Sağlık kurulu raporunu aynı gün tamamlaman gerekmiyor. Sanırım 1 ay süresi var. Tüm bölümleri sonlandırınca evraklarını teslim edip heyete giriyorsun.
Ben 1 haftada sonuçlandırmıştım.

Üst Alt