Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

mrb haznaz. Bülent atilla hacettepe e değil mi? ameliyatı orada mı oldun?

Aydun

Aydun hnm cok büyük geçmiş olsun bu siteyi daha yeni kesfettim ve sizin gibi ayni durumdan bende muzdaribim gece olmus haldır haldır arastiriyorum, ameliyatimi olali 2,5 ay kadar zaman oldu ve bnmde 2 cm lik kalca cikigim vardi ve sizin gibi aksadigimi hissetmezdim bile agridan dolayi ameliyat olmak son caremdi ve bnmde 4 cm uzun oldu protezli bacagim, sizde düzelme oldumu surec nasil geçti merak ettim , cok uzun oldu kusura bakmayin simdiden teşekkür ederim ....

Nuray hanım sizinde ayak parmaklarınız kızarıp şişiyor mu? Oturamıyorum bu yüzden hiç...

Fatma hanım Bülent Atilla Hacettepenin doktoru ama ameliyatları orada yapmıyor malesef..

Haznaz öyle olmadı benim hiç. Daha cok morarıyo ayagımı aşşagıda tutarsam oda kan dolaşımı daha düzenli olmadıgı içinmiş

Mrb haznaz nerede yaptı ameliyat
Sana ne kadar ödeme yaptın

Benim özel sgortam var. Bayındır hastanesnde yaptı ameliyatı. 10 bin civarında ödedim doktora.

Mrb arkadaslar ben doğuştan kalca cikikligi amaliyati oldum 4 ay oldu. Benim ayagim esitlendii ama yukardan biraz egriliyorum zamanla INSALLAH oda duzelir. Ben uzun sure yuruyuncee aksiyorum amaliyat oldgum ayagim cok agriyor sizce normal mi zaten amaliyat olmadan oncede agriyordu onun icin amaliyat oldum simdi agrimasini anlayamadim. Daha erken oldugu icin mi yoksa doktoruma sormam lazim mi ? Yurudugum saat nerdeyse 5 6saat gezerek.

Mrb Uğur bocegi Benim bacaklarım malesef eşitlenmedi. Doktorum herhangi bir insanıda ölçsem bu kadar fark çıkar önemseme ne ağrıları ne boy farkını dedi. Bilemiyorum. Ben hala ağrılar çekiyorum. Ve ne zaman eski günlerim gibi olacağım bilemiyorum.

Çarşamba günü 6 hafta olacak ameliyat olalı. Sinir agrılarım biraz azaldı. Yürüteec kullanıyorum hala kullanmadan 5 6 adım atıyorum. Ama Ameliyattan sonra düşük ayak gelişti adım atmamı cok engelliyo. Doktor 6 ay civarın d düzelir diyo ama hala bi kıpırdama yok. Gercekden düzelecek mi bilemeiyorum. Düşük ayak olup iyileşen var mı hiç?

Selam arkadaşlar 5 ay oldu kalça çıkiğına bağlı kireçlenme sonucu protez takilali her gün bu sitedeyim ara ara bakıyorum sorduğum soruların cevaplarını aldim sağolun.
Birkac gündür "Sizlama " şeklinde hissiyatlar oluyor dinlenince geçiyor normal mi sizlerde de oldumu lutfen cevap verin.

Öyle bir sureçki bu bizim yaşadığımız en azından benim protezle yatıp onunla kalkıyorum düşününki hala desteksiz yürüyemiyorum dr.um tamamen mental diyor unuttuğun gün düzgün yürüyeceksin der.

Aydun hnm gercekten üzüldüm,bazi doktorlar ne yazikki empati yapamiyorlar Rabbimden ümit kesilmez insallah cok daha iyi olacagimiz günler gelir, bende agri hic olmadi 7 gunden sonra,sadece esitlik sorunum var, acaba baska bir doktora dahami gorunseniz belki ona gore ilac verir
Bilgilendirdiginiz icinde ayrica teşekkür ederim Aysun hnmcim
Tpz bacaginizin esitlenmesine sevindim bende o durumdan muzdaribim cunku aradaki fark topallamaya neden oluyor bu arada 5,6 saat protezsiz insan bile yuruse bacagi agrir endiselenmeniz icin gerek yok bence hayirli akşamlar
Nuray dede ameliyattan sonra bende de o sikinti olmustu 2. Aya yakin normal atmaya basladim his olmadigindan kaynaklaniyor snrim az daha sabrederseniz farkı anlarsiniz uzulmeyin sakin onun icin

uğur böceği düşük ayak demişlermiydi size de? Tamamen iyileştiniz mi? Sinir ağrısı çektiniz mi? Uyuşma ayağınızın neresindeydi ve geçti mi ? Kusura bakmayın sorguya çeker gibi oldu biraz ama anlayışınıza sığınıyorum aynı dertten muzdarip biri olarak...

Haznaz Estağfurullah hepimiz bir an önce iyilesmenin derdindeyiz bana dr. Dusuk ayak demedi ama asla ilk zamanlar ayagimi hissedemiyor resmen sallaniyordu 2.ayda toparlandi uyusmamda oluyordu gecti onlar çok sukur, egzersizlerini asla ihmal etme bzm ilacimiz egzersizler

ugur böcegi inşallah dediginiz gibi olur. Bu konu cok canımı sıkıyor. Haftaya salı kontrole gidicem belki doktorum daha rahat yürümem için bişi önerir. Bacagımın gücü gayet iyi aslında ama bu ayak dengesizlik yapıyo. O yüzden yürütecden kopamıyorum.

Ugur bocegi siz biraz içimi rahatlattınız. İnstegramdan bir kac doktora yazdım. Sagolsunlar cevap da verdiler. Ama herkes farklı söylüyo. 3 içinde düzelir 6 ay içinde düzlir biri diyo 1 sene biri diyo 2 sene içinde düzelmezse daha düzelmez. Hergün hareket yaptırıyorum ayagıma ama daha bi kıpırdama yok. Bakalım zaman ne gösterecek.

Nuray dede iciniz rahat olsun zaten, duzelicek emin olun bende ayagim icin korkmustum resmen hukmedemiyordum, sznkide gececek brz sabir ve egzersiz ozellikle yatarken ayaginizi yukari kaldırın aşırıya kacmamak sartiyla 3 set halinde 10ar kere yapin Fizyoterapistim evdede bolca yapmamı soylemisti gercekten cok faydasını gördüm insallah sizde gorursunuz

Nuray dede doktorunuz onermiyorsa mutlaka bir bildigi vardır bu gittiğinizde tekrar sorun doktorunuzun soylediginin disina çıkmayın kesinlikle

Ben ameliyat olalı 8 ay bitti. Sinir ağrılarım geçmedi. Regapen diye bi ilaç kullanıyorum. İyi geldi. Ama içmediğim zaman duramıyorum. Ayağım henüz eşitlenmedi. Terliğime ve spor ayakkabımın içine 2cm yükseltici koydum ancak düz yürüyebiliyorum. Ağrılarım bitsin diye ameliyat olmuştum. Malesef psikolojim bitmiş durumda. Günlerin Ayların geçmesini beklemekten başka da elimden bişey gelmiyor. Umarım hiç kimse benim gibi hayal kırıklığı yaşamaz.

Aydun bende cok hayal kırıklıgı yasıyorum inan. İll ayagımın altı hala uyusuk ve üşüyo. İkinci ayagım yanıyo vee ameliyatttan sonra düşük ayak oldu. 40 günü aştık ben hala yürütecle yürüyorum.

Aydun
Nuray dede
Gercekten ameliyat sonrasi insanin psikolojisi tamamen dibe vurmus oluyor kimileri daha cabuk toparlaniyor, kimileri daha zor Rabbim herkesin yardimcisi olsun, her kışın ardindan bahar gelir bizde mutlaka o bahari yasayacaz insallah....

Aydun gercekden öyle. Allah hepimizn yardımcısı olsun. Hayatta en büyük nigmet saglıkmış bunu cok iyi anladım.

Ameliyattan sonra ayagın altı ve parmak aralarında kaşıntı olan oldu mu? Ameliyattan sonra benim cok kaşınıyo nprmal mi

@Aydun merabalar çok geçmiş olsun bende kalça protezi ameliyatı oldum bişey sorucam sinir ağrısı demişsiniz ben onu anlamadım nerde ayağın neresinde oluyor sinir ağrısı ben 2 ay oldu ameliyat olalı benim dikişlerin olduğu yer hassas daha bide kas gerginliğim oluyor çok arada ağrım oluyor

Daha yeni katıldığım için bilemiyorum nerden yazılcanı kusura bakmayın

@Nuray dede size neden fizik tedavi vermedi doktorunuz ben yeni katıldım buraya bilmediğimden dolayı soruyom bende kalça protezi ameliyatı oldum 2 ay oldu bide ayak düşmesi oldu demişsiniz o nasıl oluyor bende bilmediğim için soruyom kusura bakmayın

Semra_z ayagım bilekden yukarı kalkmıyo yani düşmeden kasteddigim. Yürürken parmaklarım yere takılıyo. Fizik tedaviyide doktoruma sordum bana faydası olur mu diye hayır dedi bende taam olarak bilemiyorum neden hayır dedi sabah kontrolüm var bakalım ne diyecek

Mrb Nuray Dede; doktorun ne söyledi. Güzel haberlerini bekliyoruz. Tekrar geçmiş olsun

Semra_z merhaba sizede geçmiş olsun.

Üst Alt