Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

Nevin Hanım;
Geçmiş olsun. 10 yıl önce olduğunuz protezden memmun musunuz? Ankarada hangi doktora ve nerde ameliyat oldunuz?

Slm zeynogul oncelikle gecmis olsun herkese
Zeytinyagliyla masajin iyi geldiyini yazmisin bu masaji bacakgimiza konpilemi uyguluyacaz
Yoksa agri yapan bolgeleremi
Amaliyat yarasinada uyguluyabilirmiyiz
Bu arada bende sag kalcama protez amaliyati oldum ben kalcami kirdigimdan dolayi amaliyat oldumbu masaj konusunda bilgilendirirsen sevinirdim tekrardan gecmis olsun

Eta slm dikişleriniz alındıktan sonra tüm bacağınıza yapabilirsiniz yaranın da çabuk iyileşmesini sağlıyor.Benim dikiş izim bile yok denecek kadar az kaldı

Selam arkadaşlar 10 gün önce sag kalca protezi atildi..ama ayagimin alyinda inanilmaz bir agri yanma ve ignelenme uyuşukluk var..geceleri daha cekilmez oluyor..yaklaşık 1 haftadir uyuyamıyorum..gunde iki saat uyku ile duruyorum..ne psikoloji kaldi ne bişey..bana yardim edecek biri varmi,,,basindan gecen yada bu acilara iyi gelen bi ilac bilen varm?

Merhabalar. Bende 8-9 yaşından beri Perthes rahatsızlığım var. Şuan 40 yaşındayım. Kocaeli'de ikamet ediyorum.

Her iki kalçamda sorun bulunsa da sağ kalçam çok sıkıntılı büyük ihtimalle sadece sağ kalça protezi ameliyatı olacağım bu konuda sormak istediğim bazı sorular var yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1- Ameliyat için özel veya devlet hastanesi ve doktor önerileriniz nedir ?
2- Ameliyat sonrası yürümeye ne zaman başlanır ?
3- Takılacak malzeme konusunda hangisini tercih etmeliyim ?
4- Bu ameliyatın toplam maliyeti ne kadardır ?

clawera kardesim devlet hastanesini tercih etme..ben bursa uludag universitesinde prof dr sadik bilgene ameliyat oldum isinin ehli ve iyi yürekli bi insan..sigortan varsa 300.400 tl bi maliyet cikar..ama deger..takilacak malzemeyi ameliyat ekibi kendisi karar veriyor ihtiyaca gore..kaliteler hemen hemen ayni..yurume olayi sabir isi kardesim..yurumeyi degil ayaga kalkip guclenmeyi hedefle..tam anlamiyla yurumen 6 ay 10 ay arasi surer..ben ameliyat olali 10 gun oldu ama cok zor bir surecteyim..motor kazasindan dolayi legen kemigi kirildi 8 platin atildi.sonra enfeksiyondan dolayi avasküler nekroz oldu.yani femur çürüdü..simdi kalca protezi atildi..ne protez yerinde nede ameliyat kesiginde hic agrim yok Şükür..ama sinirlerin yerleri degisti 2 cm kisalik vardi ayakta o giderildi..bu yuzden sag ayak altinda inanilmaz agri batma yanma ignelenme var..10gundur uyuyamiyorum..

@Ersener daha 10 gunluksunuz sikayetleriniz cok normal ayni durumu yasadiklarindan degilde pskolojik olarak cok zor bir Amaliyat cok zor bir surec. Ama m.etmeyin hepsi normal hemen hemen bu amaliyati olan kisilerin yasadiklari sikayetler.

@clawera istanbul tuzlaa özel Gisbir Hastanesi Mehmet Turan Kardaş gercekten Alaninda mukemmel bir doktor. Size yasayacaklarinizi birebir Anlatiyor korkmaman icin normal bisi olduguni soyluyor. Iciniz rahat olabiliyor.

Amaliyat sonrasi yurme ilk 45 gun wolker yardimiyla parmak ucuna basar sekilde yuruyoruz. 2. 45 de koltukdayaklarla yuruyoruz 3. 45 de dayaklari atiyoruz ve yurumeye basliyoruz. Normal bie yuruyus icin 6 ayin geçmesi gerekiyor. Sonra normal hayatiniza donebiliyorsunuz.
Benim yasim 24 oldugu icin bana seramik taktilar yasa gore doktor hangi malzemeyi kullanacagini kendisi seciyor.

Maliyet konusuna gelince.
10 15 bin civari.

Tpz ustam ameliyat yeni evet ama gecem gunduzum cekilmez halde..bana bu sikayetleri olan veya atlatmis olan arkadaslarimdan ilac tavsiyesi bekliyorum..ama siradan ilaclar degil..cunku akliniza gelecek her ilaci denedim..melox.arveles.dexfort.tranko buskas vs vs..uyku ilaclar kas gevsetiler sakinlestiriciler igneler..yahu hic azalmazmi hic fayda etmez mi..yok arkadas bezdim ya..24 saatte 2 saat uyku oda parca parca..onun icin narkotik yada nöropatik ilac tavsiyesi olan varsa lutfen acil yardim..

@Ersener kardeşim Allah sabır versin inşallah ağrılarından kurtulursun. Benimde çok ağrıyor kalçam ama senin ağrıların daha ağır benden belli.. çok geçmiş olsun.
@Tpz dostum verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Sanırım bu ameliyatlarda operatör doktorlar daha iyi ? yanlış mı düşünüyorum.

@Ersener benim kalçam ağrıdiginda majezik 200 sr veya dex Forte kullanıyorum . Biraz rahatlatıyor.

Ersemer ben de aynı şekilde sinir ağrısı çekiyorum. Doktorum lypre isimli ilacı verdi o rahatlatıyor biraz. Yanlız yeşil reçeteyle satılıyor. Doktoruna danış istersen...

Selam doktorumla gorustum acil olarak gelmemi soyledi..ben istanbuldayim. Bursaya gidecem..durum sikintili olabilirmis..önerilen ilaclarin hemen hepsini denedim inanin faydasiz..agri gecsede sizlama gecmiyor..contramal aldim eh iste bi nebze iyi geldi..bazi arkadaşlardan okudugum kadari ile regapen lyrica ilaclarinin ismini duydum bunlari denicem..ama yarin bi bursaya gidip gorusecem doktorla bakalim hayırlısı.....

Merhaba arkadaşlar Allah hepimize şifa versin inşallah 4 ay önce İstanbul'da Deniz Algün 'e ameliyat oldum 3 ay dan sonra hareket kısıtlılığım yok bol bol yürüyüş yapıyorum artık topallamıyorum doktor tavsiyesi isteyenlere tavsiye ederim.

Selamun aleykum arkadaşlar,,pazartesi doktoruma gittim ayaktaki yanma ve batma sorunu icin,,bunun normal oldugunu uzerine bastikca zamanla gececegini soyledi,,LYRICA isimli ilaci yazdi muthis birsekilde acilarim dindi,,ancak 75'lik yazdigi icin etkisi kisa suruyor ama olsun dun cok rahat 6 7 saat uyudum..surec zor dayanmak da zor..benimle ayni sorunu yasayan arkadaslar LYRICA 300YADA 150 VEYA REGAPEN 150 YAZDIRSINLAR ama yesil recete olacak yoksa alamiyoruz eczane vermiyor..allah cumlemize sabır versin inşaallah..selam ve dua ile kalın...

ersaner merhaba lyrica uyku ilacı ve geralgine kullandım ağrılarımı tek o ilaç azalttı tavsiye ederim 6 ay kullandım

Mavituana emin olun akliniza gelen ne varsa kullanıyorum..benim agri eşigim yüksektir dayanırım yani..ayrica galiba bünyemde kuvvetli ağrımı kesen ilac yok daha..uyku veriyor ama bi iki saat sonra devam..işkence oldu ya hayat..geralgini 1 yıl kullandim iki saat sonra bende etkisi geciyor..esim eczaci kalfasi sagolsun en agir ilaclari getiriyor ama nafile..gece duvara kafami dayayip uyumaya çalışıyorum 🤕🤕...bide bu sigortadan para alabilme durumlarindan bilgisi olan varmi acaba..varsa yazabilirmi?

Arkadaşlar ameliyat olalı 2bucuk ay oldu ama hala ayagımın düşüklüğü düzelmedi. Doktorum kontrole gittigimde 3 ay içinde düzelecek demişti. Ondan beri 1 ay oldu hiç bi kıpırdama yok😔

Ersener ben de 2 taraflı oldum ama sadece sol ayakta sizin gibi şikayetlerim oldu.Geceleri buz koyun ve sürekli zeytinyağıyla ayağınıza masaj yaptırın 4 ay olmasına rağmen şikayetlerim devam ediyor ama azaldı.Doktorum yürüdükçe geçeceğini söylüyor.

İyi akşamlar benimde 35 gün oldu... Kalça protezi zeytinyağını ameliyatlı yere mi sürüyorsunuz

Fatma hanım mesajınıza ancak cevap yazıyorum tlf nun acizliği oldu. Evet memnun kaldığım için yine aynı Dr oldum çankaya hastanesi Asım Kayaalp Dr.

Fatma hanım benimde ilk ameliyatımı 40 yaşında oldum. Bende çok korkuyordum. Hep ileri tarihe atmıştım. Ama hiç ağrıları çekmeyin boşuna

Nevinn geçmiş olsun. İlk ameliyatınızı olalı on yıl olmuş. Ameliyat sonrası hareket kısıtlılığınız ve ağrı geçti mi? Herhangi bir sıkıntı yaşıyor musunuz?

Teşekkür ederim. Evet ağrılarım geçti. Hareketlerimde iyiydi. Ama 2 sene rahat ettim sol kalçamda ağrılar arttı protezli ayağıma yüklendim.şimdi onun kaygısı girdi içime ne zaman değişecek diye

Umarım ameliyat gerektirmez. Sakıncası yoksa doktora ameliyat oldunuz?

Rica ederim ne demek.. Ankara Çankaya hastanesi Dr Asım Kayaalp. Ben Gaziantep te oturuyorum Dr araştırarak oldum

Nevinn merhaba ayağımda uyuşma olduğu için özellikle ayak bölgesi ama komple bacağınıza da yaptırabilirsiniz

Öncelikle hepinize geçmiş olsun..
Sorum şu; annem de 7 ay önce tek taraflı kalça protezi ameliyatı oldu. Son kontrole 2 ay önce gittik, doktorumuz bize normal hayatınıza dönebilirsiniz ama kesinlikle "yere oturmak" ve "çömelmek" yasak dedi. Bu yasaklar, ömür boyu mu yoksa sadece belli bir süre mi?

Haznaz arkadaşım ameliyattan sonra düşük ayak gelişmişti. Düzelme oldu mu ayagınızda? Benim 3 ay oldu hala bi düzelme yok😭😭😭

Nevinn, hmm anladım, bundan sonra dikkat edilmesi lazım yani.. Teşekkür ederim. Size de çok geçmiş olsun!

Üst Alt