Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

Zeynogul burda ve bazi diger formlarda okudugum kadari ile cok uzun sürebiliyormuş,,bazan su dolu bi kovaya koyuyorum sonra 15 dk ancak idare ediyor..inanin bu konuda karamsarim..benim trafik kazasi sonucu 2 cm de kisalma olmustu kalca protezi sonrasi kisalik giderildi..ama bu agri basladi sag ayak alti..benim doktorum da yürüdükçe gececek diyor ama ne yürümesi carsaf deyse ayagima 20 dk kıvranıyorum...benim durumumda olan diger arkadaşlarında yazdiklarini okudum hemen hepsi ayni seyi söylüyor ilaclarin fayda etmediğini agri yanma vs gibi durumlarin uzun suredir oldugunu vs gibi seyler..yani dediğim gibi ben karamsarim bu konuda...allah hepimize acil sifalar versin...

Ersener benim 6 cm kısalıgım giderildi. 50 gün boyunca ne uyudum ne yedim. Ayagımın altında sanki kaynayn kazan var yanıyo. İgneleniyo, elektirik çarpar gbi oluyo. Sonuç okarak geciyo merak ettmeyin. Çok zor biliyorum ama geciyo. Biraz sabır..🙏

Merhaba arkadaşlar 5 ay önce sol kalça protezi ameliyatı oldum İstanbul'da Dr Deniz Algün e ilk 3 ay çok zorlu süreç eğilmek çömelmek yasak ayaklarımda yanma oldu ve topallıyordum ,bu ameliyatta çok sabırlı olmamız gerekiyor , şimdi sanki özgürlüğüme kavuştum hayatımda hiç yürümediğim kadar yürüyorum hiç bir hareket kısıtlılığım yok çömelmek eğilmek yasak değil artık topallamıyorum ,sabırlı olun doktorunuzu iyi seçin ortapedike en büyük ameliyatı oluyoruz Allah hepimize kolaylık versin

Nur yıl, Geçmiş olsun. Bahsettiğiniz sıkıntılar annemde de oldu. Ameliyattan 2 ay sonra topallaması yok denecek kadar azaldı sonrasında da hergün daha da iyiye gitti. Şu anda hiç yok zaten. Yürüme kısıtlılığı da yok. Sadece nadiren ameliyat bölgesinde hafif bir sızısı oluyor, hepsi bu. Yalnız son kontrolümüzde doktorumuz yere oturmanın ve çömelmenin yasak olduğunu söyledi. Bazı hastalara izin verilirken, bazı hastalara neden izin verilmiyor? Bizim de 7 ay oldu.

Merhaba geçmiş olsun annenizin doktoru ne dediyse onu yapıcak mecbur ,buraya doktor ismini yazmamdaki amaç ameliyat olmayanları bilgilendirmek çoğu doktor çömelmeye ve eğilmeye izin vermiyor çok zor benim doktorum Deniz Algün ün kullandığı teknikle ve protezle çömelmeye de izin veriyor hiç bir hareket kısıtlılığım yok Allah'a şükür

Nur yıl geçmiş olsun acil şifalar dilerim. Protez ameliyatını kalça çıkığı nedeniyle mi oldunuz? Deniz Bey'in kullandığı yenik konusunda bilginiz varsa bizi aydınlatabilir misiniz?

Deniz 1 ,doktorum tekniği hakkında bilgi vermedi

Deniz 1 yok benim kalça çıkığı değildi

@Tpz benimde yaşım 22 benim içinde kimi doktor ameliyat ol kimisi olma çok gençsin dediler.kararısz kaldım. cidden psikolojik olarak zor bir durum Allah herkese şifa versin. bana yüzey kaplama protezden bahsetti bi tane doktor ama kısalık olduğu için aynı zamnda uzatma ameliyatı olmamda gerekecek dedi. total kalça protezinden daha farklıymış sanırım bu yüzeysel kalça protezi. ben daha öncede 4 kere ameliyat olduğum için artık hiç bir doktora güvenemiyorum :( sizin proteziniz total kalça protezimi şuan nasılsınız. kusuruma bakmayın lütfen böyle uzun uzun sorular sordum. anlayışınıza sığınıyorum

@Nur yıl size hangi protez tipi kullanıldı acaba bilginiz var mı . röntgenden de anlayabilirsiniz aslında büyük bir parçaysa yani kuyruklu bi yapısı varsa total kalça protezidir. çok geçmiş olsun iyi olmanıza çok sevindim. Allah herkese şifa versin

Teşekkür ederim gülsüm Allah sanada şifa versin inşallah çok gençsin seramik başlı yuvası farklı bir protez sanırım

kalca protezi ameliyatı zor ve sabır isteyen bir ameliyat allah hepimizin yardımcısı olsun bende izmir dr şükrü araç'a ameliyat oldum on numara doktor kendisi ben cok memnunum

Benim protezimde seramik olanlardan total olanlardan acı çekmektense yaptırın

Nevinn

Arkadaşlar bende 6gun önce kalça protezi ve uzatma ameliyatı oldum genelde yatak istirahati verdiler sadece 4 hareket var 3 hafta basmak yok dediler yatakta diz bükülebilir mi acaba düz uzatmak çok ağrı veriyor

Doktorunuzun tavsiyelerini lütfen dinleyin.her ameliyat aynı değildir.

gülsüm_ ne tür protez taktılar acaba. kısalığınız kaç cm di. benim içindw aynı tedavi şeklini önerdiler fakat korkuyorum. çok geçmiş olsun dizinizi bükmenizi doktora sorsanız daha faydalı olabilir

Nur yıl, tabiki burada nice ameliyat olmaktan korkan insanlar var, yardımcı olup bilgilendirmek güzel..
Annemin doktoru birde şu şekilde söylemişti; şuan normal hayatına dönebilirsin fakat tam anlamıyla dönmen ortalama 2 yıl gibi bir süreyi bulacak. Dokuların iyice protezin çevresini sarması gerekiyormuş. O da biraz uzun sürüyormuş. Şu anda annemin normal yaşantısında hiçbir sıkıntısı yok, dediklerimin dışında.. Zannediyorum ki, çömelmek vs gibi durumlar da o dokularla alakalı.. Yani ömür boyu değil de, belli bir süre sonra onları da yapabilecek. Bu arada kullanılan protezi, Seramik. Bu tür ameliyatlarda doktor çok önemli, evet.. Babam ameliyat teknisyeni olduğu için tanıdık doktor yaptı ameliyatını, doktorumuz çok iyi yani. Ama sabır gerektiren bir iyileşme süreci var bence.. Peki siz, yere oturduğunuz da ve çömeldiğinizde ağrınız oluyor mu?

Bana 9 gün önce çimentosu TKP yapıldı.Yatak içi ayak bileği diz kalça birde hafif ayak suruterekdiz bükme hareketi verdiler.1ay basma yok sanırım kademeli ağırlık verdirecekler hareketleri düzenli yapıyorum kısalık gidermekte bu çok önemli dediler. Ama uyku uyumak pozisyon dan dolayı çok zor

Yan yatma konusunda bilgisi olan var mı acaba

gülsüm123 Istanbul ozel tuzla gisbir hastanesi mehmet turan kardas. Mukemmel bir doktor tavsiye ederim. Evet benimki seramik total kalca protezi cok iyiyim cok sukur 6 sy oldu kalcamla ilgili bir problemim yok ayagimda esit sadece yillarin verdigi alışkanlık olarak belden egrilme var yururken onunda gecmesi 1 yili alir dediler. INSALLAH oda gecer. Bnada hic onermediler amaliyati hatta amaliyat yapan doktor bile yapmayayim seni amaliyat dedi cok sukur bn direndim ve Amaliyatimi oldum. Hersey cok guzel ilerliyor ınsallah bundan sonrada oylle olur. Sormak istediginiz soru varsa tabiki sorabilirsiniz.

3 ay boyunca yan yatirmadilar beni sabit sekilde yattim. Sonra ayagimin ustune basmaya baslayinca istedigin sekilde yatabilirsin dedi doktorum.

Tpz iyi olmanıza sevindim umarım dahada iyi olursunuz. inşallah. peki hareket kısıtlaması olacak mı mesela yere çömelmeme gibi vs birde protez için ömür biçtiler mi acaba

Henüz 9gunluk ama diz çökme zıplama yasak sanırım .Ama şuan çok az hareket ediyorum.Ama ağrı ve akşama gidecek dediler

merhaba, yaşım 29 bende doğuştan sağ kaçda'da çıkık var,ameliyat olmayı düşünüyorum.kaç paraya mal olur ssk nekadar öder,tamamlayıcı sigortanın faydası olurmu?yardımcı olursanız sevinirim,teiekkürler.

Ben Ankara şehir hast oldum hiç ücret ödemeden SGK kapsamında

Evet 20 25 sene verdi bna ayni acilari cekmek bni gercekten korkutuyor gercekten ama yapicak bisi yok bunu bile bile bu amaliyati oldum. Evet yere comelemiyorum ayakta namaz kilamiyorum dusmemeye gayret ediyorum

sakın korkma lütfen. 20 25 seneye kadar tıp okadar ilerlerki eminim bu protez işleri çok daha acısız ve kolay hale gelir.içini ferah tut bu yüzden :) Allah yardımcımız olsun inşallah. teşekkür ederim bilgilerin için Tpz

Dr. Bana ameliyattan 20 gün sonra bacak arasında yastık olmak şartıyla yan dönebilirsin demişti.

Teşekkürler benim kontrolum 4haft ama henüz basıyorum ama ağrıların azaldı

Merhaba deniz 1 özel hastanede ameliyat oldum sgk kapsamında 15.000 TL doktora ödedim ben ameliyat olalı 6 ay olucak ne değişir bilemem dolar çok arttı protez ithal kullanıldı

Merhaba Didem umarım dediğin gibi olur çömeldiğimde ve oturduğum da ağrım olmuyor ,3 ay hiç çömelmediğim için başlarda dizlerim acıdı şimdi yok

Üst Alt